Miami és San Fransisco körzetében végrehajtott ellenőrzési akciókról készült videót találtunk a legnagyobb videómegosztó portálon. A razziákat, mert hogy több helyszín is szerepel az anyagban, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatala (ICE) végezte. A megtekintéshez ezúttal angol tudás nem szükséges, de rá lehet csodálkozni a hegynyi dobozokra, a hamis táskákra, tollakra, cipőkre, sportruházati cikkekre, amelyek egy-egy helyszínen előkerültek.
Letiltják a hamis mobilokat?
A HENT híre szerint a kenyai kommunikációs hatóság azt tervezi, hogy letiltatja a hamis készülékeket a mobilhálózatokról. Ehhez a mobiltelefonok ún. IMEI számát használnák, amely egy 15 számjegyű azonosítókód, mellyel minden, világszerte gyártott és forgalmazott mobilkészülék rendelkezik. Az egyedi kódot alapvetően a lopott mobilok letiltatásához használják. A hamisítványoknak többnyire nincs ilyen, vagy ha van is, az duplikáció, és egy eredeti készülék sajátja.
Hamis mobil a NoKamu kiállításon
Becslések szerint a világon ötből egy mobilkészülék hamisítvány. Az AllAfrica portál ez alapján úgy becsüli, a hatóság intézkedése akár 4,4 millió kenyai előfizetőt is érinthet. A becslés megközelítőleg jó lehet, mivel a négy helyi szolgáltató egyike, a Safaricom hálózatán közel 1 millió érvénytelen vagy ismeretlen IMEI számú telefon működik.
A kenyai szolgáltatók egyértelműen nem túl lelkesek, tartanak ugyanis előfizetőik reakcióitól, ezért időt kértek a hatóságtól, hogy alternatív javaslattal állhassanak elő a hamisítványok kiszűréséhez. A felek szeptember elején tárgyalnak.
Az intézkedés terve kapcsán több szakértő is jelezte, hogy az érvénytelen IMEI számú készülékek lekapcsolása nem jó döntés. Többen úgy vélik, duplán büntetnék ezzel azokat, akik jóhiszeműen vásároltak hamisítványt, és nem tudják, hogy baj van készülékükkel. A Nokia, mint a világ egyik legtöbbet hamisított készülékének helyi képviselője közölte, Indiában is próbálkoztak már hasonlóval, de ott is kudarcot vallottak, mivel a szolgáltatók sok eredeti készülék birtokosát is lekapcsolták hálózatukról. A finn cég szerint nem lehet végrehajtani egy ilyen programot, amíg nem tisztázott annak pontos metódusa, továbbá amíg biztosítani nem tudják, hogy a külföldön vásárolt, de eredeti készülékeket nem tekintik érvénytelennek.
Zuhanyrózsák a henger alatt
Találtunk megint egy gyűjtést a kínai hamisítok termékpalettájáról. Szokás szerint vannak benne táskák, mobilok, órák, ruhaneműk, de felbukkan az ál-Apple szakbolt és a kamu Ikea is. A fotókat és a hozzátartozó kommentárokat itt böngészgethetitek, mi most az egyik legerőteljesebb képet osztjuk meg veletek.
Henger alá kerülnek a zuhanyrózsák
A képen az látható, ahogy a német fürdőszobai kellékgyártó, a Hans Grohe AG megbízásából megsemisítenek több tucatnyi, Kínában készült hamis zuhanyzófejet Strasbourgban. Az eset után a cég képviselője kérte az európai honatyákat, erősítsék meg a hatósági fellépést a hamisítványokkal szemben.
Bevetik a Beatles-t a kalózok ellen
A brit Why Music Matters kampány keretében hadrendbe állították a The Beatles-t a kalózok ellen. A 2010-ben indult projekt készítői a napokban rukkoltak elő új kisfilmjükkel, amelyben a modern zenetörténet egyik legnagyobb hatású muzsikusaival igyekeznek felhívni a figyelmet arra, miért számít a zene, azaz, miért kellene jobban tiszteljük a szerzői jogokat.
A zene számít, mert végigkíséri az életünket, és összehozza az embereket.
Az első szabadalomtól a kínai kalózokig
Találtunk egy látványos és érdekes infografikát a szoftverkalózkodásról, ami az első Nagy-Britanniában kiadott szoftverszabadalomtól (1966), Bill Gates kalózkodásra vonatkozó megjegyzésein (Ha már lopnak, lopják a miénket...) és a legtöbbet letöltött szoftveren át (Adobe PS) Kína és az USA kalózkodási mutatóiig (82 vs. 20%) szedi össze az alaptudnivalókat. Böngészgessétek!
Forrás: Starmedia
Utolsó kommentek