Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Vírusos fájlt töltött le a rend őre

Hat napra függesztettek föl a hivatalából az Egyesült Államokban egy rendőrt, aki hivatali számítógépére töltött le egy kalózfilmet. Pechére, a fájl vírusos volt.

A madisoni tiszt a Hall Pass (Elhajlási engedély) című filmet töltötte le szolgálati járművében használt hordozható számítógépére. Miután észlelte a vírusfertőzést, megpróbálta maga megtisztítani a rendszert, de szakértői segítség nélkül végül is nem sikerült neki, így kénytelen volt a rendőrség számítástechnikai szakértőihez fordulni.

A belső vizsgálat megállapítása szerint a rendőr a város tulajdonával élt vissza, amikor nem rendeltetésszerűen használta szolgálati eszközeit.

Az eset egyébként még májusban történt, de csak most hozták nyilvánosságra. Maga a film az Egyesült Államokban június folyamán jelent meg DVD-n.

0 Tovább

IP-címek, forgalmi statisztika, pénzügyi dokumentumok kiadására kötelezték a Hotfile-t

A HENT híroldalán olvasható friss hír szerint az amerikai bíróság mondhatni teljeskörű adatszolgáltatásra kötelezte a fájlmegosztó Hotfile portált. A webfelület ellen az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) indított jogi eljárást, kérve a bíróságot, szólítsa fel az üzemeltetőket működési adataik átadására, hogy a jogsértések tényét és mértékét megállapítsák. A bíró egy kivétellel jóváhagyta a kérelmet, a lap forráskódja kivételével gyakorlatilag minden adatát köteles átadni a hollywoodi jogvédőknek.

Ez azt jelenti, hogy szeptember 12-éig a Hotfile minden valaha feltöltött fájlról adatbázist kell összeállítson, amely tartalmazza a fájlok címét, a letöltések számát, a feltöltők és a letöltők IP-címét is. Kötelesek kiadni az 500 legaktívabb partner személyi adatait is, akik a bíró szerint olyan személyek, akik az általuk feltöltött fájlok letöltése esetén jövedelemhez jutnak. Továbbá nyilvánosságra kell hozzák működésük pénzügyi vonatkozásait is.

A bíróság szerint az információk alapján megállapítható, hogy a Hotfile rendszerén keresztül megosztott fájlok milyen arányban sértik a szerzői jogot, és hogy valóban profitálnak-e az üzemeltetők a jogsértésekből.

Az MPAA a felhasználói IP-címek birtokában valószínűleg nem fog eljárást indítani az egyszeri letöltők ellen, de várható, hogy az 500 legaktívabb felhasználót tanúként idéztetik be a bíróságra.

0 Tovább

Fadarabot kapott iPad helyett!

Az átverések iskolapéldájáról ír egyik mai cikkében a Daily Mail: az amerikai hölgy belement egy parkolóban megkötött üzletbe, de az ígért olcsó iPad helyett ezt kapta:

Vajon miért néz ki úgy, mint ha meg lenne égve?

A hír szerint a csalók egy dél-karolinai gyorsétterem parkolójában környékezték meg áldozatukat, és egy iPad készüléket ajánlottak neki megvásárlásra. A táblagépért 300 dollárt kértek (az eredeti ára 500 dollár körül mozog). Az olcsó árat azzal magyarázták, hogy nagy tételben vettek táblagépeket. Mivel a nőnél nem volt elég pénz, azt mondta, csak 180 dollárt tud adni az eszközért. Az eladók gyorsan bele mentek az alkuba (már ez gyanús kellett volna legyen), átadták a FedEx-es dobozt, ami súlyra rendben volt, majd elhajtottak.

Mikor a nő később kinyitotta a csomagot, akkor jött rá, hogy az almás cég terméke helyett egy festett fadarab van a dobozban, hátoldalán az almával, előoldalán festett kerettel és böngésző, e-mail és iPhoto ikonokkal.

Tanulság? Soha ne vegyetek semmit, amit parkolóban, láthatóan nem legális úton kínálnak. Soha ne vegyetek semmit, aminek az ára túl szép, hogy igaz legyen. De ha mégis legyőzhetetlen kényszert éreznétek a vásárlásra, nyissátok ki a dobozt, és legalább nézzétek meg, mi az, amiért fizetnétek! 

0 Tovább

Milliárdnyi kattintást vonzanak a fájlcserélő oldalak

Az mondják ugye a jogvédők, hogy a kalózkodás elleni harc mindaddig nem lehet sikeres, amíg van kereslet az illegálisan terjesztett tartalomra. Na most, megbecsülendő, hogy mekkora is lehet ez a kereslet, amelyet meg kellene győzni a legális szolgáltatások használatának fontosságáról, ahhoz érdemes egy pillantást vetni az alábbi táblázatra.

A gyűjtést a Google adatbázisa alapján a TorrentFreak készítette, és kitűnően látszik belőle, hogy a tíz legnagyobb P2P oldal több tízmilliónyi látogatót vonz havonta, míg az oldalmegtekintések száma alulról fölfelé a százmilliós nagyságrendtől a milliárdos mennyiségig nő.

Két dolog érdekes még ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy torrentekkel foglalkozó híroldal szerint a Google jelentősen alábecsüli a kattintások számát. Pl.: a The Pirate Bay saját állítása szerint az oldal nem 650 millió, hanem 1,5 milliárd megtekintést generál havonta. Ez több mint a duplája a táblázatban szereplő tételnek.

A másik érdekesség, amire a cikk írói felhívják a figyelmet, hogy egyfajta átrendeződés játszódott le a fájlcserélési szférában. A tíz leglátogatottabb oldal közül ugyanis 7 cyberlocker (olyan oldal, amely tárolja is a letölthető fájlokat). Mint írják, öt éve még a BitTorrent oldalak domináltak a kínálatban, de azóta a cyberlocker felületek nem csak felkapaszkodtak, de túl is nőttek ezeken.

0 Tovább

Krimibe illő képregénnyel kampányol a Microsoft

Sötét hangulatú, krimiszerű történettel operál a Microsoft frissebb kampányfilmjében, amelyben azt mutatja be, hogyan hat egy nagyvállalat életére a szoftverkalózkodás. A videó különlegessége szokatlanságában rejlik: egy megfilmesített, fekete-fehér képregényt láthatunk, az éjszaka leple alatt dolgozó csempészekkel, rendőrségi akcióval, izzadó menedzserekkel... majd a megoldással.

Kb. a harmadik percet követően derül ki egyébként, hogy az amerikai szoftveróriás gyártatta a kisfilmet, amikor az IT szakember "new Microsoft solutions"-t ajánl a licencek helyreállítására.

Alább a sorozat második része, amelyben egy repülőgép pilótától kér szívességet egy ismerőse: vásároljon 200 darab hamis Office szoftvert Sanghajban. A vizuális megoldás itt is remek, tetszik nagyon, de a történet és a jó útra térés kicsit szájbarágós. Azért nézzétek meg, érdemes.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek