Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az NFL nem hagyja magát

Internetes előadáson, webináriumon ismertette a hamisítók elleni intézkedéseit a profi amerikaifoci liga, az NFL. Márpedig, ha valaki, akkor ők sokat tudnának mesélni a csapatok és a liga védjegyeinek törvénytelen bitorlásáról. Egy kisebb hadsereg védi a jogokat!

A liga jogi "all-star csapatában" egyaránt találni alkalmazott és külső jogtanácsosokat. Legújabb akciójukról, a hamisított ruházati cikkeket kínáló illegális weboldalak elleni fellépésről Dolores Dibella árult el fontos részleteket.

A hamisítás ellen hatékony stratégia csak átfogó szemlélettel készíthető. A liga ennek megfelelően összefogja, koordinálja mind a 32 csapat jogászait. De rajtuk kívül állandó kapcsolatot tartanak fent az állami hatóságok mellett olyan jogvédő vállalkozásokkal, mint a MarkMonitor, magánnyomozó cégekkel, mint a Kroll, illetve számos külső tanácsadóval is együtt dolgoznak a közös cél érdekében.

A Vörös Zóna hadművelet - amely kevéssé meglepő módon a pályák egy jellegzetes területéről kapta nevét - keretében csak a közelmúltban százezer dollár értékű hamis Super Bowl belépőjegyet és 200 ezer hamis árucikket kapcsoltak le közös erőfeszítéseikkel.

A hamisítás hagyományos csatornái mellett azonban egyre nagyobb kihívást jelentenek azok a hitelesnek tűnő online boltok, amelyek fantomszerű üzemeltetői gyakran kámforrá válnak, ha megsejtik, hogy lelepleződtek. Dibella elmondta, hogy a közös munkacsoport folyamatosan monitorozza az internetet, a hamisítványok után kutatva. Ha feketén működő helyekre bukkannak, azonnal jogi felszólítást küldenek, de ezzel egyidőben intézkednek arról is, hogy az internetes keresők ne adják ki a találatok között webcímüket. A nagy aukciós oldalakat is folyamatosan figyelmeztetik a feketézőkre. A visszaesőkkel és a kirívóan nagy jogsértőkkel szemben pedig polgári peres eljárást indítanak.

0 Tovább

Ettől még egy szelíd motoros is begurulna: hamis cuccok a Harley-évfordulón

Szeptember elején ünnepelte fennállásának 110. évfordulóját a motoros világ egyik állócsillaga, a Harley-Davidson. A Wisconsinban tartott ünnepségen azonban hamisítványok is felbukkantak a ruházatot és kiegészítőket árusító standok között.

A bosszantó és kínos eset kapcsán a szervezők – más márkák esetében is hasznosítható – tájékoztatást adtak közzé, miről lehet felismerni az eredeti termékeket. Így a vásárlók megkímélhetik magukat a silány minőségből eredő csalódástól. Márpedig a motorozáshoz kapcsolódó termékek esetén a csalódás igencsak fájdalmas is lehet.

A Harley – sok más nagy márkához hasonlóan – engedélyhez köti termékeinek árusítását. Ezért már önmagában gyanús, ha egy sátor ponyvája alatt feltűnően olcsón akarják rátukmálni az érdeklődőkre a portékát. Érdemes alaposan szemügyre venni, sőt megtapogatni is a vételre kínált termékeket. Sokszor már elsőre felfedezhető a hitvány minőség, ami a legtöbbször a hamisítványok sajátja. A ruházati cikkekbe belülről hímezett „H-D”, illetve  „authentic” jelölések meglétét is célszerű ellenőrizni. A hímzett Harley-Davidson logók gyenge minősége is sokszor árulkodó.

Egyre jelentősebb az online forgalmazás aránya, és ilyenkor a vevőnek természetesen nincs módja előre ellenőrizni a kínált árut. De van segítség ilyenkor is – emlékeztet a motorgyártó. A márka rajongóinak online közössége számtalan esetben leplezett már le hamisítvánnyal kereskedőket. Érdemes tehát utánajárni a reménybeli eladónak, mielőtt megválnánk pénzünktől – minőségi és cseregaranciára hamisítványok esetében ritkán számíthat az ember.

VIA: PRLOG

0 Tovább

Hamisított jegyekkel a Louvre-ba?

Nyomoz a francia a rendőrség, mert erős a gyanú, hogy valakik hamis jegyeket gyártottak a világ leglátogatottabb múzeumába.

A Louvre személyzete a múlt hónapban figyelt fel arra, hogy több tucat kínai turista szervezett csoportokban igen gyenge minőségű belépővel akart bejutni. Silány volt a papír és a nyomtatott szöveg nívója is elmaradt az eredetitől.Augusztus végén azonban már sokkal tökéletesebb másolatok bukkantak fel, sorozatszámokkal ellátva. Ezek a megszólalásig hasonlítottak az igazi jegyekre. Ráadásul belga vámosok egy Kínából érkező csomagban 4 ezer hamis Louvre-belépőkártyát foglaltak le.

A francia rendőrök most azt akarják megállapítani, hogy a bűnözők nem társas utakon részvevő idegeneket próbáltak-e meg becsapni. A Louvre állandó és ideiglenes kiállításait 16 euróért lehet megtekinteni. Évente 10 millióan, vagyis napjában több tízezren keresik fel az intézményt, amelyben a többi közt a Mona Lisa és a Milói Vénusz látható.

A Guardian cikke megjegyzi, hogy augusztusban a londoni Victoria és Albert Múzeum is azt közölte, hozzávetőleg 50, jó minőségű hamisított belépőt szűrtek ki a nagy sikerű David Bowie-tárlat bejáratánál. A jegyeket a világhálón vásárolták a megtévesztett érdeklődők.

VIA: Guardian

0 Tovább

Mandela képeit is utolérte a hamisítás

Nelson Mandeláról, a legendás dél-afrikai polgárjogi harcosról a többségnek nem festményei jutnak eszébe. A hamisítók azonban már megszagolták a pénzt alkotásaiban.

0 Tovább

A Google a kalózkodás ellen

A napokban tette közzé friss kalózellenes jelentését a Google, amelyben részletesen beszámol arról, hogy miként próbálják visszaszorítani a gyanús tevékenységeket oldalaikon. Az anyag itt érhető el Google Docs formában. A keresőóriás állítja, az illegális tartalmakat keresők nem az ő rendszerükön keresztül jutnak el a torrent oldalakra, ennek ellenére mindent megtesznek, hogy visszaszorítsák a kalózkodást.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek