Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Perelhet-e Brad Pitt, ha Angie gyűrűjét elkezdik hamisítani?

Talán nincs még két olyan médiaszemélyiség, akik nagyobb figyelmet kapnának a sajtótól, mint Brad Pitt és Angelina Jolie. Így aztán, ha tekintetbe vesszük, hogy az elmúlt évben a fiatal lányok fele Kate Middleton, a másik fele az Alkonyat-hősnő Bella Swan esküvői ruhájában akart férjhez menni, miközben ugyanezek eljegyzési gyűrűinek másolata csillogott az ujjukon, várható, hogy hamarosan megjelennek annak a máris híres gyűrűnek a replikái is, amellyel Brad Pitt kérte meg színésznő kedvese kezét.

A E! Online brit bulvárlap annak járt utána, hogy perelhet-e Brad Pitt, ha az egyedinek szánt ékszert elkezdik hamisítani. A válasz, igen, megtehetné, hogy formatervezési oltalom alá helyezteti a gyűrűt, amely jogalapot jelentene számára a pereskedésre.

A hírek szerint a gyűrű egyedi tervezés, amelyet saját ötlet alapján kifejezetten Angelina ujjára terveztek, és amelynek kreatív munkájában Brad Pitt épp olyan aktívan részt vett, mint a készítő ékszerész, Robert Procop. 

A bulvároldal által megszólaltatott szakértő szerint az amerikai jogszabályok gyakorlatilag minimális kreativitást igényelnek csak egy oltalmi kérelem benyújtásához. Ráadásul a törvény szerint az alkotó az alkotás pillanatától jogosult a jogvédelemre, így az a tény, hogy a gyűrű állítólag egy évig készült, ismét Brad jogi helyzetét erősítheti. 

Bár a szakértő szerint Brad Pitt jogosult lenne pereskedni, mégsem hiszi, hogy ezt meg fogja tenni, sokkal valószínűbb, hogy inkább bóknak veszi, és megelégszik azzal, hogy Angelináé volt az első és az eredeti.

(Via: E! Online, Fotó: E! Online)

0 Tovább

Lenyűgöző illúzió jogaiért zajlik a vita

Érdekes szerzői jogi esetről ír az Ars Techica portál. Két illuzionista indított eljárást egy holland férfi ellen, aki szerintük visszaél az általuk kitalált árnyjáték trükkjével, és illegálisan terjeszti azt oktatófilmek formájában. 

A szóban forgó trükk az amerikai Penn és Teller illuzionisták Shadows címet viselő száma, amelyben Teller egy vászon elé helyezett virág szirmait vágja le, de a vágást nem a növényen, hanem annak árnyékán ejti.

Teller a Shadows-t mutatja be

Az illuzionisták szerint ezt a trükköt a holland Gerard Bakardy egy Las Vegas-i előadásukon látta, amelyet követően rövidesen elkezdett értékesíteni egy rózsát, instrukciókat, DVD-t tartalmazó oktatócsomagot 3000 dollárért. Teller és társa felszólították a jogsértőt, hogy hagyjon fel engedély nélküli tevékenységével, sőt még azt is felajánlották neki, hogy kivásárolják üzletéből. Ám, mivel az árban nem tudtak megegyezni, kénytelenek voltak bírósághoz fordulni.

Az eset abból a szempontból is érdekes, hogy a bíróságnak azt is meg kell vizsgálni, hogy egy ilyesfajta bűvész trükk védhető-e szerzői jog által. Mivel az amerikai jogszabályok a pantomim művészetnek és a koreográfiáknak védelmet nyújtanak, feltehető, hogy az illúzió műfaja is beleférhet a jogvédett körbe, de kérdéses, hogy az előadás maga vagy a trükk ötlete az, ami levédhető.

Az alábbi videóban ti is megnézhetitek Teller trükkjét.

(Via: Ars Technica)

0 Tovább

Frankenstein visszavágott!

Filmrajongó gyűjtőket tévesztett meg az az amerikai férfi, akit 78 hónap, vagyis hat és fél év szabadságvesztésre ítélt a bíróság illegális tevékenységéért. A 46 éves Kerry Hagard olyan klasszikus hollywoodi horrorfilmek, mint a Frankenstein vagy a Frankestein fia filmplakátjainak és szuvenír kártyáinak hamisított verzióival kereskedett az interneten.

Hagard a hamisítványokat egy New York-i nyomdában gyártatta, majd egy restauráló műhely segítségével gondoskodott róla, hogy a másolatok réginek és autentikusnak hassanak. A hamis posztereket az eBay-en és más internetes aukciós oldalon kínálta, amelyek darabjáért 500 és 5000 dollár közötti összeget kért.

A férfi valószínűleg annak köszönhetően bukott le, hogy a hamisítványok postázásához az amerikai postaszolgálatot használta, és feltehetően arra sem számított, hogy egyik vevője ellenőriztetni fogja a vásárolt termék valódiságát.

A bíróság a letöltendő börtönbüntetés mellett három év felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki a férfira, valamint elrendelte, hogy a hatóságok kobozzák el az illegális kereskedelmi tevékenységből származó 1,38 millió dolláros vagyonát is.

(Via: THR, Kép: Monster Mania)

0 Tovább

Hamis ruhát hoztak Törökországból

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai Ártándnál ellenőriztek egy Törökországból érkező kamiont, amely Németországba szállított volna ruházati termékeket. A fuvarokmányok áttekintése után a pénzügyőröknek gyanús lett a szállítmány, és úgy döntöttek, hogy alaposabban megvizsgálják.

A tételes vizsgálat során kiderült, hogy a legális árun kívül közel 10 ezer darab olyan ruhanemű is volt a raktérben, amelyek hamis márkajelzésekkel voltak ellátva. Ennek ténye – a hamisítványok rossz minősége miatt - szemmel látható volt. A hamis pólók és nadrágok anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek voltak, viszont a rajtuk elhelyezett hamis márkajelzések alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék. Ahogy a fotókon és a lenti videón látszik, a pénzügyőrök felnőtt és gyermek ruházati cikkeket is találtak.

A pénzügyőrök a 24 millió forint értékű hamis terméket lefoglalták és áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt az ügyet átadták az illetékes pénzügyi nyomozóknak.

0 Tovább

Nem túl intenzív a hamis tetováló festék színe

Azt megszoktuk már, hogy az olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket, mint a ruhák, cipők, kozmetikumok vagy elektronikai termékek, rendre hamisítják. Időről időre felbukkannak azonban szélsőséges példák, amik kapcsán csak annyit tudunk mondani: még ezt is?!

Balra az eredeti Aquamarine árnyalat, jobbra a hamisítvány 

Mai anyagunkban egy videót mutatunk nektek, amelyben az eredeti gyártó a hamis és eredeti tetováló festékek (!) közötti különbözőségre hívja fel a figyelmet. A festékek hamisítása meglehetősen aggasztó, végtére is a vegyi anyagot a bőrünk alá juttatják be a kért minta alapján, így nagyon nem mindegy, hogy annak összetevői ellenőrzöttek-e, és megfelelnek-e a minőségi/egészségügyi követelményeknek.

Az Intenze festékgyártó a lenti videóban néhány alapvető különbséget mutat meg, hogy a tetováló mestereknek segítsen azonosítani a hamisítványokat. A javasolt ellenőrzések között szerepel a gyártási hely ellenőrzése (ezt a festéket kizárólag az USA-ban gyártják), a csomagolás ellenőrzése (nem használnak zsugorfóliát), a kupakok ellenőrzése (az eredetié átlátszó) és a lezáró fólia ellenőrzése (az eredeti fóliázott, nem dugózott).

A hamis és eredeti festékek talán leghangsúlyosabb eltérése a színben és az állagban mutatkozik meg. Még az avatatlan szem számára is egyértelmű, hogy az azonos fantázianevű hamis és eredeti festékek színe látványosan eltér. Emellett pedig egy pár csepp kiöntése mellett látszik, hogy a hamisítvány nagyon vizes, könnyen folyik, az eredeti sokkal sűrűbb és ragadósabb.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek