Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tükör és applikátor a hamisítványban

Valószínűleg a ma ajánlott az egyik legátfogóbb eredeti-hamis termék összehasonlító videó, amit valaha láttunk. A készítő tényleg minden apró részletre kitér, szóval, aki festi a szemét, és még a MAC termékei is érdeklik, az alaposan figyeljen oda, mert ma sok mindent megtudhat!

Az anyagban három darab MAC szemhéjfesték kerül összehasonlításra, amelyből 1 darab eredeti, 1 darab gyenge és 1 darab jobb minőségű hamisítvány. A videó a csomagolás összevetésével indul, amelyből máris sok minden kiderül: milyen az eredeti doboz színe, hogy néz ki a vonalkódja, hogyan jelölik a szín kódját, az összetevőket. A különbségek szembetűnőek:  nyomtatás helyett matrica, eltérő alap és betűszín, más kódolás.

A következőkben maga a szemhéjfesték kerül összevetésre. Az első dolog, ami itt eszünkbe juthat, hogy a dobozok nélkül a három termék mennyire egyforma... az apró eltérések azonban segítenek felismerni, hogy nem is annyira azok. Ebben az esetben is a matricázás különbözősége segít dönteni: az eredeti MAC alapszíne matt hatású fekete, betűszíne szürke. Apróbb, nehezen összevethető részlet a műanyag tok: az eredeti élénkebb fekete, kissé csillog, felülete sima, nincsenek rajta műanyagforgácsok, a színt látszani engedő műanyag fedlap fényes, nincsen rajta gyűrűszerű bevésés.

Érdekesség, hogy az egyik hamisítvány nem csak a festék felöli oldalon nyílik. A másik felén kis tükröt és applikátort "rejtettek el" benne a hamisítók. El kell ismerni, ez nem egy rossz ötlet, de fontos tudni, hogy a MAC videóban látható termékében nincs ilyen. Szóval, ha minőségi, megbízható kozmetikumra vágytok, ne dőljetek be egy ilyen bónusz trükknek!

0 Tovább

Szótározhatók lesznek a BitTorrentes szakszavak

A fájlcserélő rendszer látványos elterjedésére reagálnak a TorrentFreak beszámolója szerint a nemzetközileg elismert szótárak azzal, hogy a BitTorrent rendszerhez kapcsolódó kifejezéseket is beemelnek szókészletükbe. Az Oxford Dictionaries online oldalán egy ideje például már kereshető a "BitTorrent" kifejezés, igaz önmagában a "torrent" szót még a 16. századi megfelelője (áradat, özön) szerint értelmezi a felület.

A fájlcserélési témakörrel foglalkozó hírportál állítása szerint, a közelmúltban mind az Oxford szótár, mind a Britannica tulajdonában álló Merriam-Webster szótár szerkesztői megkeresték a híroldal íróit azzal, hogy állítsák össze a legfontosabb torrentezési kifejezések listáját azok definícióival együtt. Az ok, bővíteni szeretnék vonatkozó szókincsüket.

A TorrentFreak egy friss bejegyzésében közli is azokat a szavakat, amelyeket összeszedtek, továbbiak gyűjtéséhez pedig az olvasóik segítségét kérik. Jelenlegi listájukban 30-40 kifejezés szerepel, köztük néhány olyan, amit tényleg csak olyanok értenek, akik ebben a közösségben mozognak. Tudtátok-e például, hogy vapidshare-nek nevezik azokat a fájlmegosztó oldalakat, amelyek tartalma nem frissül? Na és ezt, hogy torrent shopping-ról beszélünk, amikor a kalózkodó internetező felméri a boltban, hogy ha hazaért, mit fog az internetről letölteni?  Esetleg azt, hogy a bitatone szót használják arra, amikor az előzőleg illegálisan letöltött fájlokat az internetező később legálisan is megveszi?

Ha a fenti szavakat még nem ismeritek, érdemes átolvasni a híroldal gyűjtését. Hasznos.

0 Tovább

A kalózmozgalom elindítója lehet a 100 legbefolyásosabb egyike

A Time magazin évről évre összeállítja a világ 100 legbefolyásosabb emberének listáját. A neves lap a napokban tette közzé az idei 200 finalistát, akik közül a 100 első kikerül majd. A javasolt személyek között Rick Falkvinge, a kalózpárti mozgalom elindítója is helyet kapott. 

A 40 éves Falkvinge 2006-ban alapította meg a svéd Kalózpártot. Neki köszönhetően a kalózmozgalom rövidesen nemzetközi programmá nőtte ki magát: helyi pártszervezetek ma már több tucatnyi országban működnek. (Legutóbb például Tunéziában nyilvánították hivatalosan is párttá a helyi szervezetet.) A nemzeti kalózpártok képviselői a svéd országos és a berlini helyi parlamentben is ott ülnek, sőt az Európai Parlament képviselőtestületébe is beszavazták őket a választók. Falkvinge tavaly lemondott svéd kalózpárti elnökségéről azzal az indokkal, hogy a jövőben a mozgalom nemzetközi megerősítésén kíván dolgozni.

A Time magazin oldalán április 17-éig szavazhatnak az olvasók arra, véleményük szerint a 200 fő közül melyik 100 érdemes a legbefolyásosabbak címére. A finalisták között Falkvinge mellett olyan nevek szerepelnek, mint Barack és Michelle Obama, II. Erzsébet királynő, Brad Pitt és Angelina Jolie, Mark Zuckerberg, Rupert Murdoch, Lady Gaga, Kate Middleton vagy Usain Bolt.

2 Tovább

Tetszik a kiberbűnözőknek Az éhezők viadala

Az internetes bűnözök is szeretnék kivenni a részüket Suzanne Collins izgalmas regényéből készült új hollywoodi szuperprodukció, Az éhezők viadala sikeréből. A film március 23-án startolt az Egyesült Államokban (itthon március 22-én), és a Norton szerint a kíváncsi rajongókat máris becélozták a csalók.

A biztonsági cég által készített gyorselemzés szerint számos veszélyes találatra bukkanhatnak azon internetezők, akik szeretnének többet tudni a filmről és a könyvről, megnéznének néhány részletet a produkcióból, vagy letöltenék a kalózkiadásokat. A cég több keresési szót is kipróbált, és fertőzött találatokat talált következő keresési szókombinációk esetében:

  • Hunger Games Suzanne Collins
  • Hunger Games Free Movie Download
  • Hunger Games Full Movie Torrent

A Norton szerint a kiberbűnözök vírusokat, kémprogramokat és egyéb rosszindulatú fájlokat illesztenek a letöltésekhez. Így például letölthető kalózkópiák esetében azonosítottak ún. keylogging programot, ami anélkül, hogy a felhasználó észrevenné, a háttérből rögzítheti a gépelést, így neki köszönhetően a csalók számos személyes információhoz hozzáférhetnek.

A cég Az éhezők viadalához passzoló javaslatokkal segítené a kíváncsi rajongókat:

Gondosan válaszd meg a szövetségeseidet! Csak megbízható oldalakat látogass (ennek eldöntésében a víruskereső programok is segítenek), és bízz meg bármely "szenzációs", "soha nem látott" tartalmat kínáló weblapban.

Tudd, hogyan védd magad! Használj online biztonsági szoftvereket, amelyek figyelmeztetnek arra, hogy a meglátogatott weboldal nem biztonságos!

Ne hagyd, hogy hamis remények vezéreljenek! Ne bízz abban, ami túl szép, hogy igaz legyen, inkább a józan ész logikáját követve mérlegeld a kapott információt, mielőtt klikkelsz.

(Via: SF Gate)

0 Tovább

DRM nélkül érkeznek a Harry Potter e-könyvek!

Hosszú ideje várták már a rajongók, hogy a Harry Potter saga e-könyv formában is elérhető legyen. J.K. Rowling, a sorozat írónője a napokban a Pottermore oldalon tette megvásárolhatóvá könyveit elektronikus formátumban ráadásul DRM (Digital Rights Management) megkötések nélkül. Természetesen a világszerte több száz milliós példányszámban eladott mű írójaként Rowling viszonylag könnyen tárgyal a kiadókkal, és számos engedményt érhet el, ám mégis jelentős újításnak számít ez a döntés.

A sorozat hét kötete gyakorlatilag bármely e-könyv olvasónak megfelelő formátumban letölthető, és a DRM szigorítás nélkül az olvasók olyan formában és eszközön olvashatják, ami csak tetszik nekik. Hogy a kalózkodástól megóvják a műveket azért egy megkötést tettek: a letölthető kiadványok ún. digitális vízjellel vannak ellátva, amely példányonként olyan egyedi azonosítót jelentenek, amelyek segítségével illegális megosztás esetén visszakövethető a mű az eredeti forrásig. Vagyis, azonosíthatóvá válik az, aki megveszi, majd kalózpéldányban illetéktelenül megosztja a könyveket.

Charlie Redmayne, a Pottermore ügyvezetője a DRM elhagyását a zeneipar példájával kommentálta. Véleménye szerint a könyvkiadóknak tanulniuk kell a zenekiadók hibáiból, és a fogyasztók igényei szerint kell terjeszteni könyveiket. Redmaye szerint ez azt jelenti, olyan áron kell kínálni a műveket, amennyit a vevők hajlandóak fizetni, és olyan formátumban kell elérhetővé tenni ezeket, amelyekre csak mutatkozik kereslet. A szakértő meggyőződése, hogy ha a legális kínálat kielégíti a fogyasztók igényeit, azzal elejét vehetik a kalózkodásnak.

Ez mindenképpen okos gondolat, hiszen a kalózkodás egyik gyakran hangoztatott motivációja éppen az, hogy a megszerezni kívánt tartalom legálisan nem elérhető, vagy nem olyan formában, ahogy azt keresik. 

(Via: gigaom.com)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek