Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

eBay árverés: dizájner táskákkal a hamisítás ellen

Március 18-a és 25-e között kilencven darab egyedi táskára lehet licitálni az eBay oldalán, amelyet kilencven dizájner tervezett az aukciós oldal You Can't Fake Fashion című kampányához.

90 dizájner - 90 táska (Kép forrása: WWD)

0 Tovább

Like: szabadalombitorlás miatt perlik a Facebook-ot

Szabadalombitorlás miatt indult per a Facebook ellen: Joannes Jozef Everardus van Der Meer öt évvel az ismert közösségi oldal megjelenése előtt szerzett szabadalmi oltalmat saját, Surfbook-nak nevezett közösségi felületéhez, amely már a Like gombot is használta.

0 Tovább

Tégla kontra hamis parfüm

Egy hamisítvány megsemmisítős videót találtunk mára, amelyben a pórul járt vásárló határozott mozdulattal töri össze az eBay-en vásárolt hamis parfümöt. A hamisítvány megsemmisítésére a pénz visszafizetési garancia érvényesítése érdekében volt szükség.

Internetes vásárlás során sajnos könnyen előfordulhat, hogy minden szándékunk ellenére hamisítványba futunk. Az online piacok, mint az eBay is, rendelkeznek irányelvekkel arra az esetre vonatkozóan, ha a vevő a termék készhez vételét követően észleli, hogy átverték, ezért panaszt tesz. Ilyen esetben az eBay természetesen visszatéríti a vételárat, de cserébe kérheti, hogy a vevő semmisítse meg a terméket, és a megsemmisítést dokumentálja is. Erre példa az alábbi videó, amelyben a pórul járt vevő egy téglával zúzza össze a hamisított Chanel parfümöt.

0 Tovább

Kaszálnak a foci EB-vel a hamisítók

A sportesemény előtt Ukrajna törvénybe foglalta a futball-Európa-bajnokság védjegyeinek védelmét, de a hamisítványok értékesítése mégis virágzik az országban. A hamis kabalafiguráktól a hamis nemzeti mezekig minden kapható, amit csak egy sportrajongó megkívánhat.

A 7 km bejárata

Az ukrán kikötőváros, Odessza területén található a „7 km” piac, ami, ahogy már a neve is mutatja, elképesztő méretű: 110 futballpályányi területén ezrével sorakoznak a konténerek. Ezek blokkonként eltérő színűre vannak festve, hogy a napi 200 ezer vásárló el ne tévedjen a labirintusban. A piac mintegy 60 ezer embernek ad munkát, akik napi 20 millió euró értékű árucikket értékesítenek vevőiknek.

A konténerek színe segíti az eligazodást

Bár a piacvezetés állítja, a kínálat teljesen legális, a valóságban ez nem így van. A konténerekben hamis Adidas és Lacoste cipők, hamisított Louis Vuitton táskák sorakoznak. Az eladók újabban hamis EB szuvenírek tucatjait kínálják a vevőknek. Ezek között szinte minden megtalálható, ami a futball EB-t Lengyelországgal együtt szervező Ukrajna vásárlói számára csak érdekes lehet: nemzeti csapatok mezeinek replikái, hamis Euro 2012 felirattal ellátott papucsok, törülközök, a sportesemény kabalafiguráinak képével díszített bögrék, tálkák, labdák és ruhaneműk.

Hamis EB-logós törülköző a kínálatban

Ahogy a bevezetőben is említettük, az EB előtt Ukrajna ugyan törvénybe iktatta az UEFA védjegyeinek védelmét, de a jogszabály önmagában keveset jelent. Az olyan piacoknak ugyanis, mint a 7 km, megvannak a befolyásos támogatói a hatósági szervek körében, amelyek megvédik ezeket az ellenőrzéstől. A 7 km vezetője például korábban magas beosztású katonatiszt volt, egyik befektetője pedig tagja a városi tanácsnak. Ráadásul nyílt titok, hogy az odesszai vámszervek vizsgálat nélkül továbbengedik a Kínából és Törökországból származó, a piacra szánt hamisítványokat. Állítólag ezek is megkapják a maguk részesedését a csempészett áruból.

Lefoglalt hamisítványok

A piac ráadásul nem csak kiskereskedelmi tételben szolgálja ki a vevőket. Az Odesszába érkező csempészáru egy részét a Dnyeszter Menti Moldáv Köztársaság felé szállítják tovább. Mivel a földsávnyi területen elhelyezkedő államot a világ egyetlen országa sem ismeri el hivatalosan, a terület a hamisítók bástyájául szolgál. A régióból a szomszédos Moldova, majd Románián keresztül az Európai Unió felé szállítják tovább a cikkeket.

(Via: Spiegel Online)

0 Tovább

Hamis elemek az eBay-en

Mai videónk azt tanácsolja, hogy tegyünk egy próbát az eBay-en, és nézzük meg milyen gyakoriak a hamis elemek a keresési találatok között. Szót fogadtunk, és megnéztük.

A videó tanúsága szerint számos elferdített nevű termék szerepel a kínálatban. A Panasonic analógiájára így kapható PemesaniG és Ponenlie ("a biztonság kedvéért" mindkettőn almás logó is szerepel), Duracell feliratú elemek, amelyeknek már a csomagolása is gyanús, és a Samsung márkanevével megtoldott ismeretlen nevű termék is.

Ahogy bevezetőben írtuk, mi is böngésztünk kicsit az eBay kínálatában, és találtunk jelentős számú egyértelműen hamis, illetve olyan gyanús terméket, amelyről nem hisszük, hogy az eredeti gyártónak sok köze lenne hozzá. Az alábbi fotók csak kettő példa a kínálatból. Mindkettő Duracell elemnek hirdeti magát, de a csomagolás egyik esetében sincsen rendben.

Hamis Duracell ajánlatok az eBay kínálatában

A hamis és bizonytalan eredetű elemekkel javasolt vigyázni. Jó eséllyel már az élettartamuk sem felel meg a beígértnek, a minőségű hiányosságok miatt viszont könnyebben megolvadnak, egészségre ártalmas vegyi anyagok folyhatnak ki belőlük, ráadásul ne felejtsük el, hogy elektronikus eszközökben használjuk ezeket, így végső soron a használt eszköz meghibásodását is okozhatják.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek