Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szabálytalan margó buktatja le a hamisítványt

Mindig érdekesek az olyan videók, amiben a készítők eredeti és hamis termékeket vetnek össze. Mennyire látjuk megtévesztőnek a terméket? Mi is észrevesszük-e azokat az apró jeleket, amik gyanúra adnak okot?

A mai anyagunk is egy ilyen videó. Konkrétan egy online vásárolt Nintendo DS játék kerül összevetésre egy eredeti Nintendo szettel. Ha megnézitek, ti is látjátok, hogy a különbözőségek annyira aprók, hogy csak a legszigorúbb szakértők nem dőlnének be neki.

Először is ott van a csomagolás: a műanyag tok rugalmassága és a fólia feszessége olyan eltérés, amit könnyen elnézünk, főleg, ha nincs mellette egy másik, amivel összevethetjük. A két kártya eltérései ismét csak nem túl feltűnőek: az eredeti kicsit fényesebb, kicsit élesebb, kicsit szebbnek hat. 

Ami már látványosabb eltérés az a booklet összevetése során derül ki, de ezek a hibák is csak a szakavatottabb szemeknek tűnnek fel. Először is ott van a gyűrődés, ami egy újonnan kibontott eredeti darabra nem jellemző. Aztán a fémkapocs, amivel összetűzték a lapokat: ez az eredetiben kicsi és szépen eldolgozott, a hamisban viszont nagy, és nincsen egyenletesen összenyomva. Végül az, hogy a booklet másolat, a nyomtatás minőségéből derül ki. A hamisítvány kissé életlen, és a lapok tetején a margó nem egyenletes vastagságú, de balról jobbra egyre keskenyebb...

Utolsó elemként a figyelmeztetésekről szóló tájékoztató kerül összevetésre. Ezen látszik, hogy eltér a papír anyaga (fényes és matt), és kissé eltérnek a betűtípusok és a betűk vastagsága is.

2 Tovább

Miről ismerjük fel a hamis fejhallgatót?

Ma egy oktató videóval készültünk, amit a legnagyobb videómegosztón találtunk, és ami segít eligazodni a hamis fejhallgatók világában. Egészen pontosan egy Sony márkajelzéssel ellátott fejhallgató esetében veszi végig, melyek azok az apró kis jelek, amelyek utalnak arra, hogy a termék nem eredeti. Ami azt illeti a videó anyaga alapján a hamisítvány elég meggyőző, és ha nem tudjuk, mit keressünk, igen nehéz lenne megmondani, az eszköz eredeti-e vagy sem.

Az olcsó ár és a gyenge minőségű csomagolás ennek a terméknek az esetében is jó indikátor. Az útmutató rendben van, bár állítólag csak egy fénymásolat. A fejhallgatóhoz járt védőtasak, de a Sony jelzés már hibásan van rajta.

Magán a fejhallgatón már nehezebb észre venni a különbségeket. Talán az egyik legjobb jelzés a fejpánt részen az anyag gyűrődése (az eredetin a belső oldalon sem gyűrődik meg az anyag), illetve az dudor a pánt ívében, ami az eredetin biztos nincs meg. A másik jó jel a fülrész oldalára helyezett "for Digital" címke - ahogy a videóban is elhangzik, a Sony minőség ellenőrei biztos nem engednek át a rostán egy olyan terméket, amin lóg a címkézés...

3 Tovább

Tippek karácsonyi vásárláshoz

Bizony, a jövő héten már december van. Ünnepi díszbe öltöznek a közterek, az áruházak és a boltok pedig teleszórják postaládáinkat karácsonyi szórólapjaikkal. Talán, ti is elkezdtetek már gondolkodni, kit mivel lepjetek meg az év legszebb ünnepén. Most adunk néhány tanácsot ahhoz, hogy online vásárlásaitok során ne fussatok kellemetlen tapasztalatokba, és elkerüljétek a hamisítványokat.

Józan ész

Vásárlásaitok során hagyatkozzatok a józan eszetekre. Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az legyen minimum gyanús. Ha a választott termék meglepően olcsó, ha gyenge minőségűek a termékfotók, betűzési hibákat, elírásokat találtok az oldalon, inkább ne vegyetek semmit. Ha aukciós oldalon vásároltok, nézzétek meg az eladó többi termékét is. Ha több darabot árul például ugyanabból a dizájner termékből, és mindet áron alul kínálja, biztosak lehettek benne, hogy hamisítványok.

Biztonságos oldal

Törekedjetek arra, hogy olyan webes felületen vásároljatok, amely biztonságos adathasználattal működik. Ha a böngészőtök szerint az oldal webcíme nem https-sel kezdődik, vagy nincs ott a kis lakat jel, kerüljétek. Ezek az oldalak ugyanis nem tudják garantálni, hogy vásárlói adataitok biztonságosan vannak rögzítve.

Hivatalos értékesítők

A legtöbb márka saját weboldalán elérhetővé teszi a hivatalos viszonteladók listáját. Mielőtt bárhol vásároltok, érdemes utánanézni, hogy az adott kereskedőt hitelesítette-e a márka. Ha igen, akkor bízhattok abban, hogy a választott termék eredeti.

Termékszállítás

Sajnos, számos hamis termék sikerül elég meggyőzően ahhoz, hogy még a körültekintő vásárlókat is megtévesszék. Ha a megrendelt termék megérkezik, még mindig érdemes megnézni, minden rendben van-e vele. Figyeljetek az apró részletekre! Romló árucikknél nézzétek meg a gyártási és lejárati dátumot, nézzétek meg, hogy a biztonsági címkézés nem sérült-e, nincs-e előzetes felbontásnak jele, megvan-e a vásárlói tájékoztató és a garancialevél.

0 Tovább

Gyártótól a fogyasztóig

Aki követi a gyógyszerhamisítással foglalkozó híreket, az bizonyára hallott már azon eredetiségigazoló eljárásokról, amelyek a gyártótól a fogyasztóig az ellátási lánc minden eleme számára lehetővé teszik, hogy az adott készítmény megbízhatóságáról megbizonyosodjon. Hogy ez valójában hogyan is működik, azt kiválóan illusztrálja az alábbi reklámfilm, amely egy, a cloud computing lehetőségeit kihasználó technológiát mutat be.

A videó a gyógyszerhamisítás problematikájának bemutatását követően szemléletes grafikával teszi közérthetővé az eredetiségigazoló eljárást (hol és hogyan használják, mit mutatnak a kódok), és ennek előnyeit.

Nekünk, az ilyen és ehhez hasonló technológiákban különösen tetszik, hogy a fogyasztók, azaz mi magunk is könnyedén meggyőződhetünk a megvásárolni és beszedni kívánt gyógyszer valódiságáról és megbízhatóságáról. 

0 Tovább

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek