Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tanácsok állatkínzás ellen

A múlt héten közölt egy rémes hírt a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) arról, hogyan állítják elő egyes hamisítók a hamis UGG csizmákat. A világszerte népszerű ausztrál lábbelit eredetileg merinói juh gyapjából és szőréből készítik. A hír rémessége abban állt, hogy Indonéziában élve nyúzzák meg a nyestkutyákat, hogy szőrükből hamis csizmákat gyártsanak. 

A hír szerint a Humane Society International (HSI) fedezte fel, milyen kegyetlen módon bánnak az állatokkal, hogy aztán szőrükből olcsó utánzatokat állítsanak elő. A HSI szakértői DNS-vizsgálatokat végeztek, amelynek során kiderült, hogy egyes csizmákon a szőrme nem a címkén feltüntetett anyagból, hanem a hosszú szőrű, rókaszerű, Kelet-Ázsiában őshonos nyestkutyáéból készült.

A szakértők hangsúlyozzák, hogy számtalan fogyasztó vásárolja meg ezeket a termékeket abban a hitben, hogy a népszerű ausztrál lábbeli egy párjára tett szert. Annak érdekében, hogy ti akaratlanul se támogassátok az állatkínzást, itt egy oktató videó arról, hogyan győződhettek meg az UGG csizmák eredetiségéről.

Vásárlásaitok során keressétek a hologramos UGG matricát a dobozon kívül, a dobozban pedig a brossurát, ami az eredeti UGG matricák felismeréséről tájékoztat!

0 Tovább

Hiba hátán hiba

Nem tudjuk biztosan, hogy lehet-e kapni itthon ilyen TOMS típusú cipőket (vagy csak külföldi online oldalakról lehet beszerezni), mindenesetre már csak azért is érdemes megnézni az alábbi videót, hogy lássátok, hány különböző kisebb-nagyobb hiba utal arra, hogy az adott cipő hamisítvány.

Először is ott van a cipő talpa, ami a videó készítője szerint rugalmatlan, ellentétben az eredeti TOMS cipőkkel, amelyek sokkal puhább gumitalppal készülnek. Aztán: a cipő sarkán a címke csúnyán van varrva, a talpbetét egészében kivehető, ráadásul formáját és feliratozását tekintve sem egyezik az eredetivel. A cipő méretezése is hibás, a hamisítványon tízes jelzés van, ami hetes amerikai méret lenne eredetileg. Ezen felül a videó készítője szerint a TOMS eredeti gyártója nem használja a cipő külsején látható mintázatot, de ha használná is, akkor a megszokott gyakorlat szerint ugyanaz a minta (de legalábbis szín) a vászon külső és belső felén is megjelenne.

Érdemes még kiemelni, hogy a videó szerint a hamisítványok megkülönböztetésében nehézséget okoz, hogy nem csak a hamis, de az eredeti TOMS cipők is Kínában készülnek. Ezért a Made in China címke még ne riasszon el senkit, a lábbeli lehet eredeti, de erről meggyőződni csak egy alaposabb vizsgálat alapján lehet.

0 Tovább

Csillogóbb, más színű, kevésbé tartós

Mai bejegyzésünk inkább a hölgyeknek szól (persze ízlés dolga), ugyanis találtunk egy hasznos videót arról, két látszólag azonos MAC típusú rúzs között mely apró különbségek segítenek eldönteni, melyik a hamisítvány és melyik az eredeti.

Mivel sok hamisítvány első pillantásra nagyon meggyőzőnek tűnik, a videóban elhangzó különbségek akkor segítenek igazán, ha van mivel összevetni a vásárolt terméket. Célszerű az is, ha minden körülmények között figyelünk arra, amit megveszünk, és már előre tudjuk, mi az, amit elvárunk a vásárolt terméktől, és melyek azok a jellemzők, amelyek a márka sajátjai.

Nos, az anyagban négy különböző MAC rúzst láthatunk, amelyek bár nagyon egyformának tűnnek, látszik, hogy az eredetihez képest (bal oldali) a hamisítványokon egy árnyalatnyit eltérő színű a külső borítás. Ezen felül, míg az eredeti anyaga enyhén csillámlik, az egyik hamisítvány borításán egyáltalán nincs, a másikon meg túl sok a csillám. Különbség még, hogy hol és hogyan jelenik meg a márkanév a terméken. A hamisítványon picit feljebb helyezték el a MAC logót, a betűk közötti kis pontok elmázolódtak.

3 Tovább

Melyik a hamisítvány?

Nagyon jó kis játékot találtunk mára nektek! Arról szól, mennyire nehéz megállapítani, melyik termék az eredeti és melyik a hamis. Nos, kitaláljátok az alábbi képeken szereplő termékek közül melyik a hamisítvány? (Megoldás a poszt alján...)

1. Melyik cipő nem Manolo Blahnik?

0 Tovább

Ijesztő a hasonlóság!

Valószínűleg nem sokan vannak az olvasóink között, akik egy Birkin táska megvásárlásán törik a fejüket, de ettől függetlenül érdemes megnézni az alábbi videót, amiben luxusmárkák tárcáit és táskáit hasonlítják össze a szakértők.

Nyílván más persze megtapogatni ezeket a táskákat, de még így is látszik, hogy az anyagban bemutatott hamisítványok milyen döbbenetesen jó minőségűek. Ijesztő - így fogalmaz a szakértő. (Egyébként pont az ilyenek megtévesztő jellegéről írtunk néhány napja itt a blogon.) 

Szóval, akár tervezitek egy Chanel táska vagy egy Hermés tárca beszerzését, akár nem, nem baj, ha tudjátok, mik jelentik a különbséget a hamis és eredeti között:

- A termék anyaga: érdemes utánanézni, az eredeti gyártó, milyen anyagokat használ. A videóban például az eredeti Chanel pántján a fémkarikák aranyozottak, az eredeti tárca pedig báránybőr, ellentétben a hamisítványokkal, ahol a fémkarikák műanyag hatásúak, a tárca pedig merev, rugalmatlan bőrhatású anyagból készült.

- A kivitelezés: apró különbségek, de ezek jelentik a luxuséletérzést az eredeti cikkek esetében. A Hermés tárcát például kézzel varrják, és ez látszik is rajta, míg a Chanel táskák esetében kisebb öltésekkel dolgoznak, mint a hamison. Ugyanígy a Birkin táskáknál a finomabb fémmunka jelenti különbséget a hamis és eredeti lakatok és a zárszerkezet között: az egyik könnyen kezelhető, a másik kicsit akad.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek