A Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) programjában mutatják be a The Pirate Bay alapítóiról készített dokumentumfilmet. A vetítéssel egy időben digitális premiert is terveznek az alkotók.
A Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) programjában mutatják be a The Pirate Bay alapítóiról készített dokumentumfilmet. A vetítéssel egy időben digitális premiert is terveznek az alkotók.
A 2003-ban elindult The Pirate Bay kalózoldal egyik első szervere bekerült egy svéd számítástechnikai múzeum állandó kiállításának anyagai közé. A múzeum kurátora szerint a szerver a svéd informatikai történelem megkerülhetetlen része.
Második alkalommal ítéli meg az amerikai bíróság egy felnőtt filmeket gyártó stúdió számára a kiszabható legnagyobb összegű kártérítést szerzői jogi jogsértési ügyben. Az elkövetők fizető vásárlóként fértek hozzá az utóbb engedély nélkül terjesztett filmekhez.
A Flava által használt kódsor
A Másnaposok 2 készítőinek javára döntött a bíróság abban a perben, amelyet a Louis Vuitton kezdeményezett az egyik képsorban megjelenő hamis táska okán. A divatcég szerint a jelenet megtévesztő, a bíróság szerint viszont vicc.
A szóban forgó jelenetben (lásd alább) a Zach Galifianakis alakította karakter egy LVM márkajelzésű táskával várakozik a repülőtéren, amikor pedig az Ed Helms alakította Stu nem elég óvatosan adja át neki, Alan rászól: "Óvatosan! Ez egy Lewis Vuitton!"
A táska a megtévesztésig hasonlít a Louis Vuitton termékeire, de a filmben használt terméket nem a francia divatcég, hanem egy kínai-amerikai vállalkozás gyártotta. A Louis Vuitton a bíróságon nehezményezte, hogy a filmben egy hamisítvány tűnik fel, amely szerinte alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztókat, akik tévesen hihetik, hogy eredeti termékről van szó.
A bíróság a napokban elutasította a Louis Vuitton keresetét, hangsúlyozva, hogy elég egyértelmű a humor a jelenteben ahhoz, hogy azt a fogyasztók is észleljék. A bírósági határozat szerint a filmrészlet egyértelműen a Galifianakis alakította karakter komikusságát hangsúlyozza, ily módon a hamisítvány megjelenítése belefér az alkotói szólásszabadság alkotmány által garantált jogkörébe. A bírói határozat kiemeli, Alan figurája nem alkalmas annak az eleganciának a megjelenítésére, amit a Louis Vuitton egyébként képvisel, és ezt az ironikus kontrasztot csak fokozza, hogy a francia divatcég nevét sem tudja helyesen kiejteni: a francia Louis helyett angolosan Lewis-t mond.
(Via: THR)
Az év végén, legkésőbb a jövő év elején tervezik megjelentetni az alkotók azt a dokumentumfilmet, amely a leghíresebb/leghírhedtebb torrent oldal alapítóinak történetét meséli el.
A TPB-AFK, vagyis a The Pirate Bay - Away from keyboard című dokut a svéd producer Simon Klose készíti, és a portál 2003-as indulásától a 2009-es bírósági per lezárásáig mutatja be az alapítók történetét. Szerepel benne a rendőrségi razzia, az alapítók elítélése és a fellebbezések sora is, és persze választ kaphatunk arra is, három számítógépőrült fiatal ötletéből miként vált a TPB a globális kalózmozgalom melegágyává és a szerzői jogvédők ősellenségévé.
A produkcióra a producer közösségi finanszírozásban gyűjtött pénzt. Klose közzétett egy adománygyűjtő felhívást, amelyre válaszul három nap alatt több mint elegendő összeg gyűlt össze a film elkészítéséhez. Az alábbi videóban az alkotó megköszöni a támogatók segítségét, és kapunk egy minimál bepillantást a filmbe is, ahogy az alapítók közül kettő a fellebbviteli bíróságra igyekszik.
(Via: TorrentFreak)
Utolsó kommentek