Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Megnyílt a kínai Hallstatt!

Tavaly nagy felháborodást keltett, mikor kiderült, hogy Kínában engedély nélkül megépítik az UNESCO világörökségi listáján szereplő festői osztrák falu, Hallstatt pontos mását. A turisztikai látványosságnak szánt hamisított kínai városka megnyitotta kapuit a látogatók előtt, sőt az eseményen az osztrák település polgármestere is részt vett.

Az eredeti Hallstatt

A kínai Hallstatt

Sokáig titokban tartották, hogy egy kínai bányásztársaság, a Minmetals Land Inc. a dél-kínai Guangdong tartományban megépíti az osztrák Hallstatt pontos mását. Tavaly, a cég egyik alkalmazottja osztrák látogatása során derült fény a beruházásra, amelynek kapcsán az osztrák fél csalódottságának és döbbenetének adott hangot. Mire azonban a 940 millió euró összegű beruházás elkészült, Hallstatt vezetése is megenyhült.

A tóparti város Kínában is vízparton kapott helyet, jelenleg építési terület veszi körül, amely azt jelzi, a turisztikai látványosság tovább bővülhet. A megnyitót június első hétvégéjén tartották, amelyre Hallstatt polgármestere is ellátogatott. Alexander Scheutz büszkeségének adott hangot, és a kulturális kapcsolatok ápolására tett ígéretet Kínában.

A hallstatti turisztikai központ kezdeti ellenérzése után szintén üdvözölte a falu elkészítését. Adataik szerint ugyanis 2005-ben még évi alig 50 kínai turista látogatott a festői barokk településre, ma már azonban ezrek keresik fel replika városuk eredetijét.

Fotózkodó turisták a replika faluban

Nem mindenki ilyen lelkes azonban a kérdésben. Hallstatt lakosai közül többen is helytelenítik, hogy otthonuk egyedi építészeti és kulturális örökségét másolják, és abból Kínában hasznot húznak. Néhány kínai állampolgár pedig nem érti, miért kell az európai építészetet utánozni, hisz az ázsiai országnak is megvannak a maga elismerésre méltó és különleges építészeti hagyományai.

A fotók után alább egy videót is láthattok a kínai hamis városról.

(Via: Reuters, Financial Post, Google News)

0 Tovább

Milyen irányba mozog a hologram?

Hasznos videót tett közzé a HP, amelyben a nyomtatópatron hamisítás problémájával foglalkozik. Az anyag felhívja a figyelmet arra, mire figyeljenek a vásárlók, ha megbízható, minőségi terméket szeretnének venni.

A HP videója először is kitér arra, hogy 3 milliárd dollárra becsülik évente a hamis nyomtatópatronok és festékek éves forgalmát. Kiderül, hogy a cég tíz évvel ezelőtt indította hamisítás elleni programját annak okán, hogy a hamisítók gyenge minőségű utánzataikkal megtévesztik a fogyasztókat, így mind a vevőknek, mind az eredeti márkának komoly károkat okoznak.

Holografikus biztonsági címke a HP dobozok oldalán

Az anyag leghasznosabb része a hamisítványok kiszűrésére adott tanácsokban rejlik. A szakértők elmondják, hogy először is érdemes odafigyelni már a csomagolás minőségére. A HP, mint nyomtatás technológiai cég biztosan nem hoz forgalomba olyan terméket, amelynek csomagolása csúnyán, hibásan nyomott. Figyelnek arra is, hogy a dobozban a patron ne koszolódjon, azaz a doboz felbontása után a patronoknak tisztának, pormentesnek kell lennie.

A dobozok oldalán a cég QR kóddal ellátott holografikus biztonsági címkézést használ, amelyek a termék eredetiségét hivatottak igazolni. A QR kód okostelefonnal beolvastatható, illetve a címkén szereplő azonosítószám online lekérdezhető, amely alapján visszaigazolást kaphatunk termék megbízhatóságról. A holografikus címkének érdekes trükkje van: a háttérben pipa jelek és az OK felirat olvasható, amelyek a dobozt mozgatva más irányba mozognak. Ha föl-le irányba mozgatjuk a csomagot, a pipa és OK jelek ellentétes irányba, ha jobbra-balra akkor pedig azonos irányba látszanak mozogni.

0 Tovább

Hamis elemek az eBay-en

Mai videónk azt tanácsolja, hogy tegyünk egy próbát az eBay-en, és nézzük meg milyen gyakoriak a hamis elemek a keresési találatok között. Szót fogadtunk, és megnéztük.

A videó tanúsága szerint számos elferdített nevű termék szerepel a kínálatban. A Panasonic analógiájára így kapható PemesaniG és Ponenlie ("a biztonság kedvéért" mindkettőn almás logó is szerepel), Duracell feliratú elemek, amelyeknek már a csomagolása is gyanús, és a Samsung márkanevével megtoldott ismeretlen nevű termék is.

Ahogy bevezetőben írtuk, mi is böngésztünk kicsit az eBay kínálatában, és találtunk jelentős számú egyértelműen hamis, illetve olyan gyanús terméket, amelyről nem hisszük, hogy az eredeti gyártónak sok köze lenne hozzá. Az alábbi fotók csak kettő példa a kínálatból. Mindkettő Duracell elemnek hirdeti magát, de a csomagolás egyik esetében sincsen rendben.

Hamis Duracell ajánlatok az eBay kínálatában

A hamis és bizonytalan eredetű elemekkel javasolt vigyázni. Jó eséllyel már az élettartamuk sem felel meg a beígértnek, a minőségű hiányosságok miatt viszont könnyebben megolvadnak, egészségre ártalmas vegyi anyagok folyhatnak ki belőlük, ráadásul ne felejtsük el, hogy elektronikus eszközökben használjuk ezeket, így végső soron a használt eszköz meghibásodását is okozhatják.

0 Tovább

Bosszantja ázsiai rajongóit Lady Gaga

Szókimondó szövegei és merész színpadi megjelenése okán jelentős tiltakozást váltott már ki Lady Gaga "The Born This Way Ball" című ázsiai turnéja. A Fülöp-szigeteken és Dél-Koreában keresztény, Indonéziában iszlám csoportok tiltakoztak fellépése ellen. A napokban azonban egy Twitter bejegyzése hatására háborodtak fel rajongói, amelyben a régió hamisítványokban gazdag kultúrájára célozgatott.

Az énekesnő múlt héten Thaiföldön adott koncertet. Az országba való megérkezésekor a következő Twitter üzenetet osztotta meg 24 millió követőjével: "I just landed in Bangkok baby! Ready for 50,000 screaming Thai monsters. I wanna get lost in a lady market and buy fake Rolex."

Nem titok, hogy Ázsiában, így Thaiföldön is hatalmas mennyiségben gyártanak és értékesítenek hamisítványokat, ám Lady Gaga észrevételét sokan rossz néven vették. Rajongói közül többen csalódottságuknak adtak hangot, hogy az énekesnő így reagál hazájukra, sokan szóvá tették, hogy sértegeti őket, mások jelezték, a megvásárolt koncert jegy ellenére talán el sem mennek a showra. Lady Gaga Facebook oldalán egy rajongója szarkasztikusan megjegyezte azt is, ha az énekesnőnek lesz ideje vásárolgatni Bangkokban, akkor nem csak a hamis Rolexeknek, de a kalóz Lady Gaga cd-knek is örülhet majd.

Ázsiai turnéja során nem ez az első hasonló megjegyzése a popsztárnak. Hongkongi koncertje előtt szintén Twitter üzenetben osztotta meg, mennyire imádja a várost, ahol hamis Birkin táskákat lehet vásárolni.

(Via: Yahoo News, fotó: Lady Gaga Facebook oldala)

0 Tovább

20 ezer fontnyi fémhulladék

Hamis könnyűfém felniket zúztak be a közelmúltban a brit hatóságok, amelyeken a BMW védjegye szerepelt illetéktelenül. A keletkezett fémhulladék értékét 20 ezer fontra (HUF 7,4 millió) becsülték.

A jogsértő telephelyén talált BMW emblémák

A hatóságok a Motorsport Wheels nevű cégnél végzett próbavásárlás eredményeként állapították meg, hogy a vállalat hamisítványokat értékesít. Bírósági végzéssel házkutatást tartottak a cég telephelyén, amelynek eredményeként közel 1700 darab felnit foglaltak le. Az eljárás lefolytatásának eredményeként a bíróság nagyobb összegű kártérítés megfizetésére kötelezte a Motorsport Wheel képviselőit, a hamisítványokat pedig bezúzatta.

Bezúzott fémhulladék

(Via: Irish Auto Trade Online)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek