Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ezt keresték tavaly a BitTorrenten

Évösszegző bejegyzéssel indítjuk az évet, mégpedig a TorrentFreak listája alapján azt nézzük meg, mit kerestek tavaly a legtöbbet a BitTorrenten. A leggyakrabban használt keresőszavak ötvenes listája alapján egyértelmű, kalózfilmet néznének a legtöbben.

A TorrentFreak az év végén ezúttal is összeszedte a legtöbbet letöltött filmek és sorozatok listáját. Ezek mellett azonban még egy érdekes listát tett közzé, mégpedig a leggyakrabban használt BitTorrentes keresőszavakról. Bár központi adatbázis a BitTorrentes keresésekről nem áll rendelkezésre, jó közelítést ad a felhasználók preferenciáiról, hogy a három legnépszerűbb torrent oldal egyikén, a Kat.ph oldalán mire kerestek rá legtöbbször a tavalyi évben.

0 Tovább

Moziban filmezett a kalózkodó japán rendőr

A japán hatóságok őrizetbe vettek egy helyi rendőrt, aki egy anime vetítésre beülve videókamerával próbálta meg rögzíteni a filmet. A rendőr azzal védekezett, hogy a felvételt saját célra készíti.

0 Tovább

Kétszer másfél millió dollár felnőtt filmek megosztásáért

Második alkalommal ítéli meg az amerikai bíróság egy felnőtt filmeket gyártó stúdió számára a kiszabható legnagyobb összegű kártérítést szerzői jogi jogsértési ügyben. Az elkövetők fizető vásárlóként fértek hozzá az utóbb engedély nélkül terjesztett filmekhez.

A Flava által használt kódsor

0 Tovább

Ismert márkák koppintásával provokálnak a német kalózok

Provokatív plakátokkal készült a 2013. januári tartományi választásokra a német Kalózpárt Alsó-Szászországban. Kreatívjaik ismert márkák színeit és logóját koppintják, igazodva ezzel a párt szabad megosztást hangsúlyozó elképzeléséhez.

0 Tovább

Nem felelősek a szülők gyermekeik kalózkodásáért?

Egy német bírósági ítélet szerint nem vonhatók felelősségre a szülők, ha gyermekük a családi internet előfizetést használva kalózkodik. A bíróság szerint alapos ok nélkül a szülő nem köteles figyelni vagy szoftverekkel akadályozni, hogy mit csinál a gyerek a világhálón.

Az ügy még 2007-ben indult, amikor jogvédők észlelték, hogy egyetlen németországi IP-címről több mint 1100 kalóz zenét osztottak meg. Az ügyben nyomozás indult, amelynek során azonosították az IP-cím tulajdonosait, majd házkutatást tartottak az azonosított német házaspár otthonában. A helyszínen lefoglaltak egy számítógépet, amelyre kétféle fájlcserélő szoftver is telepítve volt. A számítógépről kiderült, hogy azt nem a házaspár, hanem akkor 13 éves fiuk használta. Bár a bizonyítékok egyértelműek voltak, a szülők nem voltak hajlandóak kártérítést fizetni a szerzői jogosultaknak, ezért bírósági ügy lett az esetből.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek