Az Amazon oldaláról rendelt hamis hajformázó eszközt az a pórul járt vásárló, aki már az első bekapcsolásnál gyanította, valami nincs rendjén: a hamisítvány éget szagot árasztott.
Hamis hajvasalók (Forrás: instyler.co.uk)
Az Amazon oldaláról rendelt hamis hajformázó eszközt az a pórul járt vásárló, aki már az első bekapcsolásnál gyanította, valami nincs rendjén: a hamisítvány éget szagot árasztott.
Hamis hajvasalók (Forrás: instyler.co.uk)
Drogokkal és hamisítványokkal kereskedett az a Nagy-Britanniában élő család, amelynek tagjait a napokban ítélték letöltendő börtönbüntetésre. Az illegális üzelmeket folytató klán nem rejtette véka alá, hogy van pénzük.
A Chaudhry család, két felnőtt fiú, valamint szüleik drága otthont tartottak fenn, luxuscikkeket használtak és fényűző nyaralásokra utaztak. Kirívó életmódjukat bizonyítja a házkutatás során előkerült, Dubai-ban készült fotó, amelyen a család legfiatalabb tagja, a 26 éves Mohammed Basit Chaudhry dizájner ruhákban, kezében mintegy 20 ezer fontnyi készpénzzel pózol.
A két fiú és szüleik drogokkal és hamisítványokkal kereskedtek. Az ellenül folytatott eljárás során 250 ezer font értékben találtak hamis ruházati cikkeket, és mintegy 70 ezer font értékben marihuánát a hatóságok.
Az elmúlt napokban mintegy másfél millió pár hamis védjeggyel ellátott zoknit foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Főigazgatóságának járőrei Rajka térségében.
Többször hallottunk már arról, hogy okostelefonos alkalmazással könnyedén lehetne azonosítani a hamisítványokat. Az alábbi videó azt mutatja meg, eredetiséget ellenőrizni mobiltelefonnal tényleg mennyire egyszerű.
Több mint ötezer darab táblagépet foglaltak le a napokban az amerikai hatóságok, miután egy ellenőrzés során kiderült, a készülékeken meghamisították a biztonsági tanúsítványokat, vagyis azt a jelzést, amely az elektromos készülék biztonságos használhatóságát igazolná a vásárlók felé.
A lefoglalásra a Los Angeles - Long Beach kikötőben került sor: az USA Vám- és Határőrsége (CBP) összesen 5101 darab gyanús táblagépet talált egy Kínából érkező konténerben. A potenciálisan veszélyes készülékek összértékét közel 900 ezer dollárra becsülik.
A szakértők megállapították, hogy a táblagépeken hamis ETL Listed Mark (ETL) és Underwriters Laboratories (UL) biztonsági tanúsítványok szerepeltek. Az ETL és az UL két független amerikai szervezet, amelyek elektronikai készülékek tesztelését végzik, és ezek balesetveszélyességét (tűz, áramütés, egyéb sérülés valószínűsége) ellenőrizve adnak ki biztonsági tanúsítványokat.
Utolsó kommentek