Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A 10 leggyakrabban hamisított karácsonyi ajándék

Az amerikai Better Business Bureau nevű hamisításellenes szervezet idén is elkészítette azt a listát, amelyen a hamisításnak leginkább kitett karácsonyi ajándékok szerepelnek. A lista természetesen nem tükrözheti teljes egészében az itthoni állapotokat, de valószínűleg jól jelzi, hogy milyen termékeket hamisítanak előszeretettel egy fogyasztói társadalomban.

1 Tovább

Újabb halálos áldozat a hamis iPhone töltő miatt

Égésnyomokkal a testén holtan találtak egy 28 éves thaiföldi férfit. A férfi egy iPhone 4s-t tartott a kezében, ami egy nem Apple márkájú töltőhöz volt csatlakoztatva.


0 Tovább

Hihetetlen márkanév-koppintások

Az interneten hamisításról, illetve szerzői jogi jogsértésről szóló hírek után böngészve, mostanra már kezdjük azt gondolni, hogy minket semmi sem lephet meg. Persze ez a csalóka gondolat csak addig tart, amíg bele nem futunk egy olyan válogatásba, mint amilyet a loffee.com közölt le a minap.

0 Tovább

50 millió dolláros kártérítést fizet az amerikai hadsereg szerzői jogi jogsértésért

Peren kívüli egyezséggel zárult az Egyesült Államok hadserege és az Apptricity nevű szoftverfejlesztő cég közti jogvita. 50 millió dollárt fizetnek az egyenruhások a cégnek, amiért éveken át jogosulatlanul használták egyik programjuk jogsértő változatát.

A hadsereg még 2004-ben kapott engedélyt az Apptricity egyik logisztikai tervezőszoftverének saját céljaira történő használatára. A szerződés értelmében öt szerveren és 150 munkaállomáson volt jogosultságuk futtatni az alkalmazást. Egy 2009-es belső vizsgálat azonban azt tárta fel, hogy az évek során a hadsereg több ezer másolatot készített jogosulatlanul az alkalmazásról.

Különösen közel-keleti küldetések során, illetve a pusztító haiti földrengést követő mentőakcióban alkalmazták előszeretettel a programot. Összesen 93 szerverre és 9000 berendezésre telepítették a nagyobb műveletek gördülékeny megszervezését támogató alkalmazást.

Az Apptricity saját számításai szerint a sereg 224 millió dollárnyi bevétellel rövidítette meg őket, azonban némi alkudozás után végül 50 millió dolláros kártérítésben állapodtak meg a felek. A szoftvercég egyik veterán tanácsadója szerint az ügy egyáltalán nem rombolja a cég és a Pentagon kapcsolatát, hiszen hosszabb távon épp az együttműködés „exponenciális erősödése” várható az esettől.

VIA: DailyTech.com

0 Tovább

Kampány indul a szerzői jogokat megsértő kínai keresőóriás ellen

Nem ez az első alkalom, hogy a szerzői jogok megsértése miatt marasztalnák el a kínai Baidut. Most a kínai Online Videós Kalózkodás Elleni Szövetség jelentette be, hogy harcot indít az általuk folytatott kalóztevékenység ellen.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek