Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tetszik a kiberbűnözőknek Az éhezők viadala

Az internetes bűnözök is szeretnék kivenni a részüket Suzanne Collins izgalmas regényéből készült új hollywoodi szuperprodukció, Az éhezők viadala sikeréből. A film március 23-án startolt az Egyesült Államokban (itthon március 22-én), és a Norton szerint a kíváncsi rajongókat máris becélozták a csalók.

A biztonsági cég által készített gyorselemzés szerint számos veszélyes találatra bukkanhatnak azon internetezők, akik szeretnének többet tudni a filmről és a könyvről, megnéznének néhány részletet a produkcióból, vagy letöltenék a kalózkiadásokat. A cég több keresési szót is kipróbált, és fertőzött találatokat talált következő keresési szókombinációk esetében:

  • Hunger Games Suzanne Collins
  • Hunger Games Free Movie Download
  • Hunger Games Full Movie Torrent

A Norton szerint a kiberbűnözök vírusokat, kémprogramokat és egyéb rosszindulatú fájlokat illesztenek a letöltésekhez. Így például letölthető kalózkópiák esetében azonosítottak ún. keylogging programot, ami anélkül, hogy a felhasználó észrevenné, a háttérből rögzítheti a gépelést, így neki köszönhetően a csalók számos személyes információhoz hozzáférhetnek.

A cég Az éhezők viadalához passzoló javaslatokkal segítené a kíváncsi rajongókat:

Gondosan válaszd meg a szövetségeseidet! Csak megbízható oldalakat látogass (ennek eldöntésében a víruskereső programok is segítenek), és bízz meg bármely "szenzációs", "soha nem látott" tartalmat kínáló weblapban.

Tudd, hogyan védd magad! Használj online biztonsági szoftvereket, amelyek figyelmeztetnek arra, hogy a meglátogatott weboldal nem biztonságos!

Ne hagyd, hogy hamis remények vezéreljenek! Ne bízz abban, ami túl szép, hogy igaz legyen, inkább a józan ész logikáját követve mérlegeld a kapott információt, mielőtt klikkelsz.

(Via: SF Gate)

0 Tovább

Mennyi az annyi?

Mutatós infografikát rakott össze az amerikai BackgroundCheck a kalózkodás költségeiről. Az adatok főleg az amerikai piacra koncentrálnak, de azért érdemes végigböngészni, kinek mennyi is az az annyi.

Azt, hogy mennyi kárt okoz a kalózkodás természetesen nehéz, ha nem lehetetlen pontosan megbecsülni. A jogvédők sokáig évi 250 milliárd dollárban és 750 ezer amerikai álláshely megszűnésében adták meg körülbelüli veszteségeiket, de egy 2010-es amerikai kormányzati jelentés rámutatott, ezt nehéz bizonyítani.

Ennél lényegesen egzaktabb adat, hogy az érintettek mennyit költenek a kalózkodás elleni küzdelemre (lásd 2. pont alább). A Hanglemezkiadók Nemzetközi Szövetsége (IFPI) 2009-ben például 120 millió dollárt áldozott erre a célra, míg az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) ugyanazon évben 60-75 millió dollárt költött el jogvédelemre.

Az inforgrafika rámutat, hogy elsősorban a 18-29 éves korosztályból kerülnek ki a potenciális kalózok, így nem meglepő, hogy az amerikai egyetemi campusok hálózatán is állandósult az illegális fájlcsere. A 3. pontban olvasható néhány adat arról, hogy az egyes egyetemek hány értesítést kaptak az Amerikai Lemezkiadók Szövetségétől (RIAA).

Mivel az oktatási intézmények hálózatát is jelentősen terheli a letöltés, nem meglepő, hogy ezt igyekeznek akadályozni. Jogsértő hallgatóikat akár internet hozzáférésük átmeneti felfügesztésével is büntetik, de hangsúlyt fektetnek a hallgatók jogvédelmi oktatására. Mindez jelentős anyagi ráfordítást igényel az iskoláktól, és lássuk be, az akár félmillió dollárig is terjedő összeget jobb célokra is fordíthatnák, ha hallgatóik nagyobb tiszteletet mutatnák a szerzői jogok iránt.

A grafikát nagyobb méretben IDE kattintva tudjátok megjeleníteni.

1 Tovább

Hivatalos "kalózkiadásban" érkezik A tetovált lány

Nem kis bátorságról tesz tanúbizonyságot azzal a Sony stúdió, hogy a tavalyi év egyik legjobban várt filmjét kalózkiadásra hasonlító dizájnnal jelenteti meg. A tetovált lány hivatalos DVD-kiadása, ahogy az alábbi képen is látszik, egy egyszerű Sony logós lemez, amelyre mintha alkoholos filccel írták volna fel a film címét.

Valóban, a lemeznek kicsit házi barkács jellege van, és ha nem látnánk a tokját, könnyen hihetnénk, hogy egy otthon előállított másolatról van szó. A grafika valójában a film témájához, és a hacker főhősnő stílusához és foglalkozásához igyekszik igazodni.

A Geek.com portál ugyanakkor emlékeztet rá, a bátor dizájn rosszul is elsülhet. Egyrészt, a vevők könnyen hihetik azt, hogy átejtették őket az üzletben, és kalózpéldányt kaptak az eredeti helyett. (Több helyen is olvastuk, hogy a forgalmazók, figyelmeztetést tettek közzé arról, hogy bizony, ez az eredeti!) Másrészt, a hamisítóknak ilyen egyszerű grafikával igen könnyű dolguk lesz az illegális másolatok előállítása során. Elég egy Sony logós lemez, a már említett filc, és némi kézügyesség a betűk utánzásához.

(Via: Geek

0 Tovább

Filmplakátok Kína szerint

Abban, hogy Kínában nagy üzemben gyártják a kalózlemezeket már semmi meglepő nincs. Talán azon sem kellene meglepődnünk, hogy a kínai grafikusok koppintják a nyugati filmsikerek plakátjait is. Mégis, ha megnézitek az alábbi gyűjtést, ti is elámultok, hogy ezt milyen szemérmetlenül teszik. Nem, ezek nem ugyanazon filmeknek a kínai hirdetései, hanem helyi gyártású produkciók saját reklámanyagai!

Igazából szerelem kínai és eredeti verzióban

Sherlock Holmes vs. Detective Tanglang

0 Tovább

Amerikai kormánytisztviselők a MegaUpload felhasználói között?

A MegaUpload portál ellen indított akció esetében valószínűleg minden idők egyik legjelentősebb szerzői jogsértési ügyben folytatott eljárásával állunk szemben. A hatóságok 500 millió dolláros kár okozásával vádolják a fájlmegosztó portál alapítóját és a weblap üzemeltetésével foglalkozó társait. Azt senki sem tagadja ugyanakkor, hogy a Mega oldalát nem csak kalózkodási céllal, de személyes jellegű dokumentumaik tárolásához és megosztásához is használták a felhasználók. A portál januári bezárásával ezek mind elérhetetlenné váltak, amely nem kis felháborodást váltott ki az érintettek körében.

A digitális jogvédelemmel foglalkozó Electronic Frontier Foundation (EFF) például azonnal kampányt indított, hogy összegyűjtse a károsultakat, és ha szükséges, kész pert indítani az amerikai állam ellen, hogy az érintetteket kompenzálják. A MegaUpload jogi képviselői a bezárást követően jelezték, tárgyalásokat folytatnak a hatóságokkal arról, hogyan lehetne biztosítani, hogy a ténylegesen legális és személyes fájlokat az érintettek visszakapják.

Ennek kapcsán Kim Dotcom, a MegaUpload híres-hírhedt alapítója a napokban érdekes hírt közölt a TorrentFreak portállal. Mint mondta, elkezdték összegyűjteni, hány olyan felhasználói fiókot érintett az akció, amelyek nem jogsértő tartalmakat töltöttek fel az oldalra. Dotcom szerint az elemzés közben érdekes adatokra bukkantak, mégpedig, hogy a Mega tárhelyszolgáltatását számos kormánytisztviselő, köztük az Egyesült Államok szenátusának és igazságügyi minisztériumának munkatársai is használták személyes célokra.

Dotcom közlése szerint jelenleg az igazságügyi minisztériummal tárgyalnak arról, hogy az érintetteknek ideiglenes hozzáférést adhassanak, amely elegendő lenne arra, hogy személyes fájljaikat letölthessék fiókjukból. Dotcom bízik benne, hogy az amerikai illetékesek engedélyezni fogják ezt.

Az EEF közlése szerint kivárja, hogy a MegaUpload meg tud-e egyezni a hatóságokkal, mielőtt a felhasználók jogait jogi úton próbálná érvényesíteni.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek