Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Sötétben is jól lát a KalózSzem

Hosszú ideig a moziban készült kalózfelvételek jelentették a feketepiaci és online terjedő kalózkiadványok elsődleges forrását. Néhány illegális csoportosulás szinte sportot űzött abból, hogy a bemutató időpontjától számítva milyen gyorsan tudják közzétenni a világhálón az illegális felvételt.

Az utóbbi években azonban elkezdett csökkenni a kamerás felvételek aránya (Crish Dodd, az Amerikai Mozgókép Szövetség, az MPAA vezetője szerint 2007 óta mintegy 50 százalékkal), nem kis részben a mozi alkalmazottak éberségének köszönhetően. Számukra nyújthat további segítséget a mozitulajdonosok éves konferenciája, a CinemaCon rendezvényén bemutatott új technológia.

A PirateEye (KalózSzem) olyan figyelőkamerák hálózata, amely a mozitermek sötétjében észleli a kamerák, illetve más felvételkészítésre alkalmas eszközök lencséjét, és bűnügyi bizonyítéknak megfelelő minőségű felvételt is készít a vetítés alatt. A PirateEye rendszert 2006 óta fejlesztik a hollywoodi stúdiók által fenntartott non-profit médiakutatási szervezet, a Motion Picture Laboratories támogatásával.

Piros karikák jelzik az azonosított kamerákat

Bár első hallásra a fogyasztóvédők a magánszféra megsértését vélhetik felfedezni a rendszerben, a PirateEye fejlesztői szerint a kalózfigyelő rendszer semmivel sem zavaróbb, mint a térfigyelő kamerák hálózata, amelyet az utcákon már megszoktak az emberek. Emellett, ha a vetítés alatt nem történik visszaélés, a biztonsági felvételt azonnal törlik, és nem őrzik meg. 

(Via: TorrentFreak)

2 Tovább

Amikor a kalózok is jogvédelemre szorulnak...

Bármilyen hevesen is ágálnak a szellemitulajdon-védelme ellen, és bármilyen őszintén hisznek abban, hogy az interneten elérhető tartalom mindenkié és mindenkivel megosztható, úgy tűnik, néha még a kalózok sem örülnek annyira az illegális másolásnak. Történt ugyanis Olaszországban, hogy a 2006-ban megalakult hivatalos olasz Kalózpárt, azaz a Partito Pirata egy imposztor szervezettel találta magát szemben, amely önmagát szintén Kalózpártnak nevezi, és amely a pirateparty.it webcímen működteti honlapját. Mit is jelent ez pontosan? Azt, hogy kalóztámadás érte a Kalózpártot! 

A hamis kalózok weblapja

A Partito Pirata persze bírósághoz fordult, hogy jogait az álkalózokkal szemben érvényesítse. A bíróság némi mérlegelés alapján elfogadta a hivatalos szervezet keresetét, azzal indokolva a döntést, hogy a kalózmozgalmat nemzetközi szinten a szerzői joggal szembeni kritikus hozzáállás határozza meg, az imposztorok azonban a szervezet neve mellett annak ideológiáját már nem vették át, így bizonnyal nem az ők "igaziak".

Az igazi kalózok weblapja

A bíróság az ál Kalózpártot eltiltotta a Partito Pirata, a Pirateparty és a Pirate Party elnevezések, valamint a szervezet logóinak on- és offline történő használatától, valamint a megtiltotta, hogy a fenti domain nevet tovább használják. A visszaélő félnek 15 napja van eleget tenni a bíróság döntésének, ellenkező esetben jogsértésenként 500 euró összegű bírságot kötelesek fizetni, valamint napi 200 eurós bírságot mindaddig, amíg a bírói határozatnak nem tesznek eleget.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

Kalózokra csapott le a NAV!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei ellenőrzést végeztek egy budapesti üzlethelyiségben. A kiszolgáló pulton több filmet és játékszoftvereket tartalmazó, házi készítésű borítóval ellátott DVD-t kínáltak. Miután a pénzügyőrök közölték a boltban tartózkodó személlyel, hogy ellenőrzést tartanak, ő egy hátsó helyiségbe sietett, ahonnan egy kattanást lehetett hallani. A pénzügyőrök a helyiség átvizsgálása során felfigyeltek egy elforgatható, zsanérokkal falhoz rögzített szekrényre, ahonnét - egy kialakított rejtekhelyről - nagy mennyiségű, DVD-re és Blu-ray lemezre írt film és játékszoftver került elő. A pénzügyőrök az ellenőrzés során több, házilag nyomtatott, méretre vágott DVD borítót, valamint üres DVD tokokat és filmeket is találtak. A helyszínen előkerült egy iskolai füzet, melyben a filmekre és szoftverekre vonatkozó „nyilvántartást” vezették. Az ellenőrzés során a helyszínen megjelent egy másik személy is, akinek a gépjárművében a járőrök szintén nagy mennyiségű DVD lemezt találtak. Az ellenőrzött személyek nem tudták igazolni a filmek és művészeti alkotások származását, valamint azok forgalmazásához szükséges szerződést sem tudtak bemutatni. A pénzügyőrök értesítették a NAV nyomozóit, akik a helyszínen lefoglaltak 406 db, borítóval ellátott DVD tokot, 1176 db filmet és játékszoftvereket tartalmazó hordozót, valamint 20 db, a játékszoftverek használatához szükséges konzolgépet.

A NAV pénzügyőrei egy másik esetben egy budapesti piacon jártak, ahol a próbavásárlás során megvásárolt DVD-ken nem szerepelt a szerzői jogdíj megfizetését igazoló matrica. Ezt követően ellenőrzést végeztek, amelynek során lefoglaltak mintegy 14 ezer db DVD-t, 3500 db CD-t, illetve összesen csaknem 300 db pendrive-ot, memóriakártyákat és Blu-ray lemezt.

Ugyanezen a piacon hasonlóan illegálisan másolt, különféle műsoros, szerzői jogvédelem alatt álló műveket tartalmazó DVD-ket találtak a pénzügyőrök, itt 523 db másolt műsoros DVD-t foglaltak le.

A NAV pénzügyőrei mindhárom esetben értesítették a pénzügyi nyomozókat, akik szerzői, vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárást indítottak.

(Forrás: NAV, Via: HENT)

0 Tovább

Valaki bujkál a fénymásolóban!

Új kalózkodás elleni videóval jelentkezett a Microsoft, amely az illegális szoftverek használatának kockázataira figyelmeztet. S mindezt meglepően ötletes kivitelezéssel teszi!

A szoftvercég szerint a licenc nélkül használt, nem eredeti programok sokkal sérülékenyebbek a vírusokkal és a rosszindulatú kémprogramokkal szemben, mint a legális példányok. Ennek okán a kalózszoftvereket használó gépek könnyebben lesznek vírusosak, felhasználóik pedig hamarabb eshetnek a kiberbűnözők áldozatául. A Microsoft becslése szerint a kalózszoftvereket használó gépek 24 százaléka már az illegális szoftver telepítése során, de legkésőbb az első internet csatlakozásnál fertőzött lesz. A videó erre a problémára figyelmeztet.

Ahogy fentebb is láthatjátok, az anyag három teljesen köznapi élethelyzetben tevékenykedő irodai dolgozót mutat be, akik a visszaélések különböző formáival szembesülnek. Az ötletesség abban rejlik, hogy a vírusok és kémprogramok rejtőzködő voltát egy-egy színész hivatott eljátszani, diszkréten beépülve az irodai környezetbe, hogy el tudja lopni azt, amire szüksége van.

Például így: 

Vagy így:

Esetleg így:

(Via: Neowin.net)

0 Tovább

A kalózmozgalom elindítója lehet a 100 legbefolyásosabb egyike

A Time magazin évről évre összeállítja a világ 100 legbefolyásosabb emberének listáját. A neves lap a napokban tette közzé az idei 200 finalistát, akik közül a 100 első kikerül majd. A javasolt személyek között Rick Falkvinge, a kalózpárti mozgalom elindítója is helyet kapott. 

A 40 éves Falkvinge 2006-ban alapította meg a svéd Kalózpártot. Neki köszönhetően a kalózmozgalom rövidesen nemzetközi programmá nőtte ki magát: helyi pártszervezetek ma már több tucatnyi országban működnek. (Legutóbb például Tunéziában nyilvánították hivatalosan is párttá a helyi szervezetet.) A nemzeti kalózpártok képviselői a svéd országos és a berlini helyi parlamentben is ott ülnek, sőt az Európai Parlament képviselőtestületébe is beszavazták őket a választók. Falkvinge tavaly lemondott svéd kalózpárti elnökségéről azzal az indokkal, hogy a jövőben a mozgalom nemzetközi megerősítésén kíván dolgozni.

A Time magazin oldalán április 17-éig szavazhatnak az olvasók arra, véleményük szerint a 200 fő közül melyik 100 érdemes a legbefolyásosabbak címére. A finalisták között Falkvinge mellett olyan nevek szerepelnek, mint Barack és Michelle Obama, II. Erzsébet királynő, Brad Pitt és Angelina Jolie, Mark Zuckerberg, Rupert Murdoch, Lady Gaga, Kate Middleton vagy Usain Bolt.

2 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek