Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Másfélezer hamis szabadidőruhát találtak Nagylaknál

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei Nagylak térségében megállított teherautó rakterében közel másfélezer darab hamisított szabadidőruhát találtak. A mintegy 10 millió forint értékű árut lefoglalták.

A lengyel állampolgárságú féri által vezetett szintén lengyel rendszámú teherautót okmányai szerint különböző textilárut szállított Törökországból Magyarországra. A pénzügyőrök kockázatelemzés alapján a járművet felnyitották és arra lettek figyelmesek, hogy a raktérben több jelöletlen zsák található, melyekben világmárkák logójával ellátott termékek is vannak, ezért tételes vizsgálatot tartottak. A szigorított ellenőrzés során a rakományból összesen 1463 darab márkavédett jelzésű szabadidő ruha került elő. A szakértő előzetes véleménye alapján a ruházati termékek hamisítványok, azok forgalomba hozatalához nem rendelkeznek a jogtulajdonosok engedélyével.

A videót a NAV pénzügyőrei készítették a lefoglalt termékekről

A pénzügyőrök a megközelítőleg 10 millió forint piaci értékű ruhaszállítmányt lefoglalták, a pénzügyi nyomozók ismeretlen tettes ellen szerzői jogok jelentős vagyoni hátrányt okozó bűntettének gyanúja miatt eljárást indítottak.

(Forrás: OBJEKTÍV Hírügynökség)

0 Tovább

NAV ellenőrzés: hamis téli ruhákat találtak a pénzügyőrök

Mintegy 43 millió forint értékben foglaltak le hamis márkajelzésű ruházati termékeket, köztük téli ruhákat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) járőrei a nyugati országrészben a napokban tartott ellenőrzések során. Két magyar- és egy cseh rendszámú kamionban közel 8200 darab hamis árut találtak, amelyeket a Távol-Keletről szállítottak hazánkba.

Az OBJEKTÍV Hírügynökség értesülései szerint az egyik kamion egy budapesti címre szállított, melynek rakományában a pénzügyőrök 4320 darab, az eredetire megtévesztően hasonlító Burlington márkajelzésű pulóvert és mellényt találtak, amelyek összértékét közel 26 millió forintra becsülik.

Hamis Burlington termékek kidobozolása (NAV felvétel)

Egy másik tehergépkocsi Romániába tartott, amelynek rakományából 2240 darab Barbie szóvédjeggyel ellátott női farmernadrág került elő, több mint 13 millió forint értékben.

Végül pedig egy ruhaszállítmány közé rejtve 624 darab Dolce & Gabbana, valamint NHL védjeggyel ellátott farmernadrágot és télikabátot foglaltak le a pénzügyőrök. Ezek összértéke közel 4 millió forint.

   

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a védjegyoltalom alatt álló hamis árucikkeket lefoglalta, és a három ügyet – áru hamis megjelölése bűncselekmény gyanúja miatt – feljelentéssel átadta a NAV Bűnügyi Igazgatóságának.

További videók a lefoglalt termékekről és más NAV akciókról a No Kamu YouTube csatornáján!

0 Tovább

Életfogytig tartó börtön Hermés táskák hamisításáért!

Életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélt a kínai bíróság egy férfit Hermés termékek hamisítása és értékesítése okán. Ilyen súlyos szankciót csak gyógyszerhamisítási ügyben szoktak kiszabni az ázsiai országban.

Az ítéletet a Guangdong tartományi bíróság hozta meg, ahol azután indult eljárás az elítélt ellen, hogy tavaly 100 millió jüan (USD 15,7 millió) értékű hamis táskát találtak egy általa vezetett hamisító üzemben.

Az elítélt három társa esetében 7-10 év közötti szabadságvesztést szabott ki a bíróság, amely termékhamisítási ügyben már megszokott intervallumnak számít Kínában. Bár a helyi bíróságoknak lehetőségükben áll indokolt esetben ennél hosszabb ideig terjedő szabadságvesztésről határozni, életfogytig tartó büntetésről alapvetően gyógyszerhamisítási és a fogyasztók egészségét veszélyeztető ügyekben rendelkeznek.

Az ítélet annak eredménye, hogy Guangdong tartományban ez évben jelentősen szigorították a szellemitulajdon-jogi visszaélésekkel szemben alkalmazandó hatósági fellépést. A tartományi vezető, Wang Yang már a Kínai Kommunista Párt őszi kongresszusára készül, és vélhetően jelzésértékűnek szánja az ítéletet, ráadásul saját politikai pozícióját is erősíteni kívánja azzal, hogy a jogvédelem mellett kampányol.

(Via: Market Watch; Kép forrása: moluxury.com.au)

0 Tovább

Lángok martalékává lettek a hamisítványok

A hamisítóknak is kívántak üzenni a brit hatóságok azzal a megsemmisítési akcióval, amelynek során nyilvánosan égettek el jogsértés miatt lefoglalt hamis ruhaneműket. Az üzenet egyértelmű: nem tűrik a gazdasági, társadalmi kárt okozó cikkeket a piacon.

Az angliai Hertfordshire-ben összesen 25 ezer darab hamis terméket, köztük ruhákat, kozmetikumokat, kalózlemezeket semmisítettek meg a napokban az illetékesek. A hamisítványokat a tavalyi év során foglalták le a régióban. A lefoglalt cikkek egy részét nyilvánosan égették el, ezzel is jelezve, nem tűrik a potenciálisan veszélyes, gazdaságilag, társadalmilag káros termékek piaci jelenlétét.

A hatóságok nem mindig élnek a teljes megsemmisítés drasztikus eszközével. A brit jogszabályok - ahogy a magyar törvények is - lehetővé teszik, hogy a lefoglalt hamis cikkeket újrahasznosítsák, illetve jótékony célra ajánlják fel. Ehhez azonban szükséges egyrészt az eredeti gyártó hozzájárulása, másrészt az, hogy a jogsértő címkézés (azaz az engedély nélkül feltüntetett márkanév) eltávolítható legyen. Amennyiben nem távolítható el az anyag károsítása nélkül, akkor kénytelenek megsemmisíteni az árut, hiszen az nem kerülhet vissza a forgalomba.

(Via: itv.com, heart.co.uk)

0 Tovább

Rózsaszín kontra barackszín

Eltérő a színe, a csomagolása, de még az illata is - ma mutatott videónk hamis és eredeti Chanel parfümöket vet össze.

Mindig érdekes nézni, milyen különbségeket találnak hamis és eredeti termékek között az összehasonlító videókban. Az alábbi anyag kissé remegős kamerakezelésű ugyan, de jól látható eltérésekre mutat rá. Először is, ami rögtön feltűnik, hogy a Coco Mademoiselle fantázianevű illatkreáció eredeti és hamis verziója eltérő színű. Az eredeti folyadék rózsaszín, míg a másolat halovány, inkább barackszínű.

Eltérés, hogy a hamisítvány esetében az üvegcse aljára került a termékcímke, míg az eredeti esetében annak hátoldalán szerepel. A szórófej lötyögős a hamisítvány esetében, ami jó utalás arra, hogy a termék gyenge minőségű, ráadásul az adagoló belső színe is eltérő. 

A videóban elhangzik, hogy a két parfümnek az illata sem egyezik, de ezt virtuálisan nem tudjuk megerősíteni. Annyit viszont hozzáteszünk, hogy bár egy eredeti Chanel parfümöt nem mindenki engedhet meg magának, nem érdemes hamisítványokat vásárolni a piacokon, névtelen utcai üzletekben. A hamis parfümök minőségét ugyanis nem ellenőrzik (erre a nagyobb haszon érdekében nem költenek a hamisítók), így sosem tudhatjuk, hogy egy ilyen termék használata egészségügyi, bőrgyógyászati szempontból biztonságos-e.

Külön piros pont a készítőnek azért, mert az összehasonlítást egy parfümériában végezte el.

(Kép forrása: chanel.com)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek