Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szokatlan módon hasznosul újra a hamisítvány

Szokatlan módját választották a hamisítványok forgalomból való kivonásának a brit Leicestershire hatósági szervei: a régióban lefoglalt napszemüvegeket istállók almozásához hasznosítják újra.

Összesen 480 pár hamisított, Oakley, Dior, Gucci és D&G márkajelzéssel ellátott napszemüveg újrahasznosításáról döntöttek a Leicestershire megyei hatóságok: a hamisítványokat bedarálják, majd az így keletkezett forgácsot ló alomként hasznosítják. 

A hatvanezer font értékű hamisítványt piacokon, kirakodó vásárokon és fesztiválokon foglalták le. A szakértői vizsgálat megállapította, hogy az eredetinél jóval olcsóbban kínált hamis napszemüvegek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak és az elvárt minőségi szabványnak, ezért viseletük nem lenne biztonságos. A hatóságok a teljes megsemmisítés helyett döntöttek az újrahasznosításról.

(Via: Leicestershire County Council)

0 Tovább

Egészségügyi betétet hamisítottak Kínában

Kimeríti a borzalmas fogalmát az az eset, amire a közelmúltban derült fény Kínában: egy hamisító hálózat az elmúlt években több tízmillió csomag egészségügyi betétet hamisított és adott el.

Az ügyben azután indult vizsgálat, hogy Zhejiang tartományban bejelentést tett egy vásárló, amely szerint fertőzést kapott az általa vásárolt terméktől. A nyomozás során összesen 41 személyt vettek őrizetbe és 26 millió darab hamisítványt foglaltak le a kínai hatóságok.

Összesen 17 tartományban tartottak ellenőrzéseket magánlakásokban, műhelyekben, raktárépületekben. A rendőrség kézre kerítette a banda vezetőjét is, aki elismerte, hogy 2008 óta mintegy 30 millió csomag hamisítványt adott el. A hamis higiénés termékeket főleg vidéki kiskereskedőknek értékesítették a hamisítók.

A szakértők úgy becsülik, több mint 150 millió jüan (USD 23,6 millió) értékben gyártott és értékesített hamis egészségügyi betéteket a hamisító hálózat.

(Via: Shanghai Daily)

0 Tovább

Nem váratja az ausztrál rajongókat Doctor Who

A brit premier után szinte azonnal elérhető lesz az ausztrál internetezők számára a Ki vagy, Doki? című sorozat legfrissebb epizódja. Az online stream közel egy héttel előzi majd meg az ausztrál tévé premiert.

Az egyik leggyakrabban hangoztatott érv a kalózkodás mellett a tartalom elérhetetlensége. Fogyasztóként ma már nem akarunk heteket, hónapokat várni arra, hogy a külföldön bemutatott premierek hozzánk is elérjenek. Így vannak ezzel az ausztrál netezők is, akik illegális letöltéseiket részben a vetítési ablak hosszúságával magyarázzák. Igaz, nekik már egy hét is túl hosszú ahhoz, hogy kivárják, amíg kedvenc sorozatuk új epizódja legálisan is elérhető lesz. Az ausztrál ABC azonban elejét veszi a panaszoknak, és azonnali elérést kínál.

A csatorna a napokban bejelentette hogy a brit premiert követően online teszi elérhetővé a kultikus sci-fi sorozat, a Ki vagy, Doki? (Doctor Who) legújabb epizódjait. Nagy-Britanniában szeptember elsején este debütál a sorozat új évada, míg az ausztrál streaming oldal, az iview kínálatában szeptember 2-án a hajnali órákban felkerül az évadnyitó epizód. Ha a két ország közötti időeltolódást figyelembe vesszük, az ausztrál rajongóknak talán egy órát, ha várniuk kell arra, hogy láthassák a Doki legújabb kalandját.

A helyzet újszerűségét fokozza, hogy az online sugárzást követően a csatorna csak szeptember 8-ától sugározza a tévében is az új évadot.

 (Via: ABC blog, ZDnet)

0 Tovább

Csak vízbe kell mártani!

Új, hamis gyógyszerek kiszűrésére alkalmas eredetiségellenőrző eljárást fejlesztett ki egy amerikai kutatócsoport: a tesztcsík vízbe mártva elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

Súlyos problémára jelenthet megoldást, ha az Indiana állambeli Saint Mary’s College kutatóinak sikerül tovább fejleszteniük a közelmúltban bemutatott technológiát. Az eljárás ugyanis egyszerű és gyors megoldást jelent a hamis gyógyszerek kiszűrésére, amire a gyógyszerhamisítás által legsúlyosabban érintett fejlődő országokban különösen nagy szükség lenne.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint egyes afrikai és ázsiai országokban a 30 százalékot is elérheti a hamis gyógyszerek piaci aránya. A nemzeti hatóságoknak azonban nincs elegendő erőforrása, illetve felszereltsége ahhoz, hogy hatékonyan szűrhessék ki a hamisítványokat. A megfelelő technikai felszerelés többnyire drága, külföldi laborokba küldeni a mintákat pedig időigényes és szintén nem olcsó.

Az alábbi videóban bemutatott eljárás azonban néhány perc alatt eredményt ígér. Elég a gyanús pirulát a tesztcsíkhoz dörzsölni, hogy a gyógyszer anyaga rákerüljön a felületre, majd vízbe mártani, hogy a tesztcsíkon található vegyianyagok reakcióba lépjenek a gyógyszer anyagával. A csík elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

A kutatók eddig a Panadol fájdalomcsillapító és annak hatóanyag vonatkozásában fejlesztették ki a módszert, de mihamarabb bővíteni szeretnék a felhasználási kört.

A módszerről további infókat is olvashattok a hamisgyogyszer.hu cikkében.

0 Tovább

Bezárt egy teljes kínai város

Gyakorlatilag az összes üzlet bezárt egy kínai városban, miután elterjedt a hír, hogy a helyi hatóságok hamisítás elleni razziába kezdenek. A városvezetés tagadja pletykát.

A hírek szerint július közepétől kezdődően kezdtek el bezárni a boltok a kínai Shenyang városában, miután a kereskedők között egy nagyszabású, hamisítás elleni razzia híre kezdett el terjedni. A becslések szerint jelenleg a helyi üzletek 95 százaléka tart zárva.

A városvezetés tagadja a hírt. A jelentős bírságokat kilátásba helyező razzia hírét pletykának minősítették, és kérték a boltosokat, hogy nyissanak ki. Shenyang lakosai mindeközben a kínai mikroblogon panaszkodnak arra, hogy városuk gyakorlatilag élhetetlenné vált a bezárt üzletek miatt.

(Via: Daily Mail)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek