Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Eladta a felhasználók adatait a kalózoldal

Több kalózoldalt is üzemeltetett az az olasz férfi, aki bevételeit azzal toldotta meg, hogy eladta a felhasználók adatait a potenciális hirdetőknek. A kalózkodó internetezők adataik harmadik félnek történő átadására természetesen nem adtak engedélyt.

Az olasz hatóságok tavaly novemberben öt weboldalat, köztük az ország legnagyobb engedély nélkül működő zenei oldalát, az Italianshare.net-t zárták be szerzői jogsértés gyanújával. Az oldalaknak összesen 300 ezer felhasználója volt, és több mint 30 ezer darab, zenei, filmes és egyéb tartalomra mutató illegális letöltési linket tettek közzé. Az olasz pénzügyi rendőrség a nyomozás eredményeként őrizetbe vette a weblapok közös üzemeltetőjét, az internetes körökben Tex Willer-ként ismert férfit.

A hatóságok szerint Willer komoly pénzügyi csalást hajtott végre kalóz vállalkozásai révén: 83 ezer eurós adótartozása mellett 100 ezer euró értékben állított ki hamis számlákat, és mintegy 37 ezer eurót keresett azzal, hogy a weblapok felhasználóinak személyes adatait, így ezek e-mail és IP-címét is eladta hirdetőinek. Mivel az adatok harmadik félnek történő kiadására nem kért, és így nem is kapott engedélyt a felhasználóktól, súlyosan megsértette ezzel az adatvédelmi szabályokat.

A rendőrség úgy becsüli Willer 2007 óta a hirdetési helyek eladásából és az oldal fenntartása érdekében gyűjtött adományokkal mintegy 580 ezer eurót kereshetett.

(Via: TorrentFreak)

3 Tovább

Csak az egészséges gyanakvás védhet meg?

A Yahoo 7 News ausztrál hírportál utánajárt, mennyire elterjedtek a hamisított kozmetikumok a kontinensnyi országban. Az eredmény kiábrándító, számtalan helyen találkoztak hamis krémekkel, szemfestékkel, rúzsokkal és egyéb piperecikkekkel. A videóban sokkoló képek is láthatóak az ilyen termékek által okozott „mellékhatásokról”, bőrgyógyászati panaszokról. 

A megszólaltatott szakértő arra figyelmeztet, hogy az ilyen termékek gombás, bakteriális fertőzéseket is okozhatnak – a bennük található, rendszerint jelentős dózisú nehézfém okozta allergiás reakciók mellett.

A filmből az is kiderül, hogy ma már szinte alig megkülönböztethetőek avatatlan szemek számára az eredeti termékek a hamisítványoktól. Így nem marad más, mint egészséges gyanakvással viseltetni, ha feltűnően olcsón kínálnak prémium-termékeket, olyan árusok, akikből nem néznék ki, hogy hivatalos viszonteladói lehetnek a nagy márkáknak!

2 Tovább

Engedély nélkül működő kereskedők terjesztik a gyilkos szereket

A gyógyszerhamisítás mauritániai helyzetéről közöl tartalmas riportot az Al Jazeera, hasznos betekintést nyújtva a fejlődő országokat különösen súlyosan érintő problémáról.

Ezrek halnak meg évente alapvetően gyógyítható betegségekben pusztán azért, mert nem jutnak gyógyszerhez, illetve nem a megfelelő gyógyszerhez jutnak hozzá. A fejlődő országokban, amelyeket különösen érint a gyógyszerhamisítás problémája - a WHO szerint a régiókban legkevesebb minden 4. (!) gyógyszer hamisítvány - sajnos még jellemzőbbek az ilyen értelmetlen halálesetek. A beteg ugyanis hiába jut gyógyszerhez, ha az hamisítvány, és így aktív hatóanyaga kevesebb vagy több, esetleg eltér az előírttól, ha az összetevői mellékhatásokat vagy gyógyszer rezisztenciát okoznak.

A problémát Afrikában fokozza, hogy a leggyakrabban olyan szereket hamisítanak, amelyeket az egyébként is a legtöbb halálos áldozatot szedő betegségek kezelésére javallanak az orvosok: a HIV, a TBC és a malária elleni gyógyszerek között található a legtöbb hamisítvány.

A mauritániai riport szerint a hamisítás elterjedtségét az országban fokozza, hogy a patikák 10 százalékát vezetik csak gyógyszerészek, a többi olyan magán vállalkozás, amelyek gondolkodás és engedély nélkül szereznek be ismeretlen forrásból származó, nem ellenőrzött készítményeket. A probléma olyan súlyos, hogy a helyiek már a hivatalos patikák által értékesített gyógyszerekben sem bíznak...

0 Tovább

NAV akció: egyforma ruhák, eltérő márkajelzések

Két helyszínen több mint 14 millió forint értékben foglaltak le  hamisított ruházati terméket a Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársai. Az ellenőrzés során előkerültek csak márkajelzésükben eltérő ruhadarabok is.

A pénzügyőrök Tarpa község belterületén ellenőriztek egy furgont, amely különböző ruházati termékeket szállított. A járművet vezető férfi elmondta, hogy a raktérben lévő pólókat, nadrágokat és papucsokat Nyíregyházán vásárolta a piacon tovább értékesítés céljából. A NAV munkatársai megnézték a szállítmányt és feltűnt nekik, hogy több termék megszólalásig hasonlít egymásra, azonban mégis más világmárkák jelzéseivel vannak ellátva. Számos papucson pedig egyszerűen leragasztották a márkajelzést. A pénzügyőrök ezt követően alaposabban megvizsgálták a szállítmányt és kiderült, hogy a termékek egytől egyig hamis márkajelzéssel vannak ellátva, azok rossz minőségű hamisítványok.

Leragasztott márkajelzés a hamis papucson

Ártándon, egy Törökországból érkező és általános ruhaneműket szállító kamion esetében tartottak szúrópróbaszerű ellenőrzést a NAV munkatársai. A pénzügyőrök a kamion rakterében olyan védjeggyel ellátott ruhákat találtak, amelyeken egy egyszerű szemrevételezés alapján is látható volt, hogy azok anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek, viszont a rajtuk elhelyezett hamis jelzésekkel alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék. A pénzügyőrök tételesen átvizsgálták a szállítmányt és több ezer darab hamis márkajelzéssel ellátott pólót és fehérneműt találtak.

A Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársai a két eset során megtalált több mint 8 ezer darab hamis ruházati terméket lefoglalták és áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetése miatt indítottak eljárást.

Az alábbi videó a lefoglalt hamisítványokról készült. 1 perc, illetve 1:25-nél érdemes odafigyelni, hogy az egyforma kék-fehér papucsok közül az egyik Adidas, a másik Nike jelzéssel van ellátva.

(Forrás: NAV)

0 Tovább

Hamis focimezt és ruhát foglalt le a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei közúti ellenőrzés során állítottak meg egy szlovák kamiont, amelynek rakterében 31 millió forint értékű hamis ruházati cikkeket és focimezeket találtak.

Az ellenőrzést Nagylak térségében tartották. A megállított szlovák állampolgárságú féri által vezetett szintén szlovák honosságú tehergépjármű okmányai szerint textilárut szállított Törökországból Szlovákiába. A pénzügyőrök kockázatelemzés alapján a járművet felnyitották és arra lettek figyelmesek, hogy a ruházati termékek között világmárkák logójával ellátott termékek is vannak, ezért tételes vizsgálatot tartottak. A szigorított ellenőrzés során a rakományból előkerült összesen 520 darab EB focimez, valamint 7739 darab márkavédett jelzésű szabadidő ruha, farmernadrág, alsónadrág, férfi ing, póló, sál és öv.

A szakértő előzetes véleménye alapján valamennyi focimez szerzői jogvédelem alá esik, a többi ruházati termék hamisítvány. A pénzügyőrök a több mint 31 millió forint piaci értékű ruhaszállítmányt lefoglalták, a pénzügyi nyomozók ismeretlen tettes ellen szerzői jog megsértése, valamint áru hamis megjelölése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak.

Az alábbi videó a lefoglalt hamisítványokról készült.

(Forrás: NAV)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek