Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Krimibe illő képregénnyel kampányol a Microsoft

Sötét hangulatú, krimiszerű történettel operál a Microsoft frissebb kampányfilmjében, amelyben azt mutatja be, hogyan hat egy nagyvállalat életére a szoftverkalózkodás. A videó különlegessége szokatlanságában rejlik: egy megfilmesített, fekete-fehér képregényt láthatunk, az éjszaka leple alatt dolgozó csempészekkel, rendőrségi akcióval, izzadó menedzserekkel... majd a megoldással.

Kb. a harmadik percet követően derül ki egyébként, hogy az amerikai szoftveróriás gyártatta a kisfilmet, amikor az IT szakember "new Microsoft solutions"-t ajánl a licencek helyreállítására.

Alább a sorozat második része, amelyben egy repülőgép pilótától kér szívességet egy ismerőse: vásároljon 200 darab hamis Office szoftvert Sanghajban. A vizuális megoldás itt is remek, tetszik nagyon, de a történet és a jó útra térés kicsit szájbarágós. Azért nézzétek meg, érdemes.

0 Tovább

Hegynyi dobozokat pakolnak a hatóságok

Miami és San Fransisco körzetében végrehajtott ellenőrzési akciókról készült videót találtunk a legnagyobb videómegosztó portálon. A razziákat, mert hogy több helyszín is szerepel az anyagban, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatala (ICE) végezte. A megtekintéshez ezúttal angol tudás nem szükséges, de rá lehet csodálkozni a hegynyi dobozokra, a hamis táskákra, tollakra, cipőkre, sportruházati cikkekre, amelyek egy-egy helyszínen előkerültek.

5 Tovább

Az első szabadalomtól a kínai kalózokig

Találtunk egy látványos és érdekes infografikát a szoftverkalózkodásról, ami az első Nagy-Britanniában kiadott szoftverszabadalomtól (1966), Bill Gates kalózkodásra vonatkozó megjegyzésein (Ha már lopnak, lopják a miénket...) és a legtöbbet letöltött szoftveren át (Adobe PS) Kína és az USA kalózkodási mutatóiig (82 vs. 20%) szedi össze az alaptudnivalókat. Böngészgessétek!

Forrás: Starmedia

1 Tovább

22 kamu üzletet találtak

Úgy látszik, még mindig van muníció a Kínában működő hamis Apple üzletek sztorijában. A BBC News például ma arról ír, hogy Kunming városában (ahonnan a történet kirobbant) összesen 22 (igen, huszonkettő!) ilyen nem hivatalos üzletet találtak. Az ázsiai ország lakói erősen rá lehetnek kattantva az Apple termékekre, ha a közel 7 milliós város el tud tartani 22 márkaboltot...

Miután a Kínában élő blogger, BirdAbroad bejegyzése a hamis Apple szaküzletről nemzetközi médiaszenzáció lett, a kínai hatóságok meglehetős gyorsasággal kezdtek el vizsgálódni az ügyben. Az első hírek még arról szóltak, hogy öt ilyen üzlet működik a régióban (ebből kettőt be is zártak), a kiterjesztett vizsgálat eredményeként azonban kiderült, valójában több mint négyszer annyi bolt használja engedély nélkül az almás cég logóját.

A kínai hatóságok figyelmeztették a boltok üzemeltetőit, hogy a helyi jogszabályok tiltják boltok, szaküzletek megjelenésének, kialakításának engedély nélküli másolását.

Az alábbi videóban bekukkanthattok egy ilyen hamis üzletbe, és néhány járókelő véleménye alapján megtudhatjátok, mit szólnak a vásárlók a feltételezett jogsértéshez.

1 Tovább

Hamis Ikeától a leopárdokkal küzdő Harry Potterig...

Nem egyszer írtuk már, és valószínűleg fogjuk is még, hogy Kínában tényleg mindent, de mindent hamisítanak. Ennek egyik ékes példája volt két nappal ezelőtti írásunk az IKEA utánzatról, amelyről mai gyűjtésünkben is megemlékezünk. Hogy tovább bizonyítsuk állításunkat, nézzük egy TOP10-es gyűjtést arról, mi nem kerüli el a kínai hamisítók figyelmét!

1. Alig néhány ezer kilométerre a Szajna partjától, Tianducheng város közterületén gyönyörködhetnek a kínaiak az Eiffel-torony csodás látványában...

2. Nem csak Európa ékességei, de az USA építészeti remekei is vonzóak a kínai szem számára. Wuxi és Fuyang városának építészeit például erősen inspirálta az amerikai Capitolium, ahogy az alábbi városháza képén is látható. Hangzhou régióban egyébként egy iparmágnás a Fehér Ház mását építtette meg otthonául a Washington emlékművel és a Mount Rushmore szobraival egyetemben.

2 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek