Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Amerikai hírcsatornán panaszkodik a torrent üzemeltető

Az elmúlt héten újabb, jogsértő tartalmakat és termékeket kínáló weboldalakat zároltattak az amerikai hatóságok az Operation in Our Sites akció keretében. A tavaly nyáron indított akció célja, hogy illegálisan közzétett, szerzői jogot sértő fájlokat letöltésre kínáló weboldalakat, valamint a hamisítványokat értékesítő felületeket elérhetőségét akadályozzák. Tavaly novemberben 82, a Super Bowl kupa előtt további tíz, a Valentin-napi vásárlási hullámra való tekintettel 18 illegális felületet iktattak ki. A legfrissebb akció eredményeként már több mint 120 weboldal zárolására került sor.

Az NBC News készített egy riport filmet a hatósági akcióról, aminek érdekessége, hogy egy torrent oldal üzemeltetője is megszólal benne. Az ilyen, ugye nem gyakori. Az egyiptomi illetőségű férfi, akinek weboldalát még a novemberi akció érintette, azzal érvel, hogy amellett, hogy neki nem származik haszna a felület üzemeltetéséből, weboldala zárolása jogtalan volt, mivel az csak keresési lehetőséget nyújt, nem pedig közvetlen letöltési lehetőséget kínál a kalózfájlokhoz. Mindig ezt mondják...

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

1 Tovább

Plágium Múzeum: a német precizitás

A múlt héten mutattuk be nektek a thaiföldi hamisítvány múzeumot, most jöjjön a német párja, a Museum Plagiarius. A lenyűgöző német precizitással berendezett intézményt az 1977-ben alakult Action Plagiarius csoport hozta létre az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Solingen városában. A csoport célja, hogy felhívja a figyelmet a hamisítás és plagizálás káros hatásaira, különösen arra, milyen nehézséget okozhat a kisvállalkozásoknak és a tervezőknek. A múzeum tárlóinak összeállítása ugyanezt a koncepciót tükrözi. Nézzük.

Így néz ki a Múzeum kívülről (fotó: ©Carla Froitzheim, Solingen)

0 Tovább

Semmi sem az, aminek látszik

A múzeumokban általában értékes, ritka, de legfőképpen eredeti tárgyakat állítanak ki. Nem így van ez egy bangkoki múzeummal, amelyet hamisítványok bemutatása végett hozott létre 1989-ben a Tilleke & Gibbins jogi cég. Céljuk az volt, hogy felhívják a látogatók figyelmét, minden lehet hamis, bármi lehet veszélyes.

0 Tovább

Gigászi iPhone-bőrbe bújtatott táblagép

Épp az imént olvastam egy érdekes tesztet egy óriási iPhone bőrbe bújtatott tábla PC-ről, amit a jelentős haszon reményében egy amerikai kiskereskedő kezdett el értékesíteni. A termék természetese hamisítvány. Az Apple nagyon figyel a termékei formatervezésére, és mind tudjuk, hogy az iPad nem úgy néz ki, mint az iPhone.

A Bluu Inc üzemeltetőinek meggazdagodásra irányuló reményei erősen sántítanak: a szerző megkérdezte az eladót, hogy nem fél-e attól, hogy az Apple pert indít jogsértés miatt. A válasz: "Csak nem perelnek be mindenkit, aki iPhone-ra hasonlító terméket árul" - Nos, de igen. Épp a közelmúltban az egyik legnagyobb mobilgyártó, a Samsung ellen indítottak eljárás, mivel a cég szerint a Galaxy sorozat az Apple termékek formatervezését és technológiáját másolja.

No de térjünk vissza a készülékhez. A cég a terméket Kínából rendeli, és BT-1000 néven értékesíti. Már a csomagoláson van némi hiba, ugyanis az angol szöveg tablet helyett  table PC-nek nevezi a típust, ráadásul további betűzési hibák is vannak a csomagoláson és a használati útmutatón (hamisítványok esetében ez gyakori). Specifikációját tekintve nem rosszak a mutatói - ára olcsóbb, az elterjedtebb Windowst használja, nagyobb a memóriája és a tárhelye, de a teszt szerint több apróság is nehezíti a működését. A teljes érintőképernyő ellenére zavaróan rosszul alkalmazkodik a forgatáshoz: több másodperc, mire a képernyő átáll az új irányba, több alkalommal is elsötétül, sőt még a hálózati kapcsolatot is megszakítja a folyamat alatt... A táblagépet vásárlók nyilván nem erre vágynak.

0 Tovább

Így razziáznak a britek

Exluzív fotosorozatot közölt a Gizmodo portál Nagy-Britannia eddigi legnagyobb hamis audióeszköz lefoglalásáról. A beszámoló szerint tavaly novemberben Kínában mintegy 1200 darab hamisítványt foglaltak le egy ellenőrzés során. Ugyanezen kezdeményezés eredményeként ez év februárjában Nagy-Britanniában tartottak házkutatást a hatóságok egy raktárban. A két helyszínen mintegy félmillió dolllár értékben kerültek elő hamis audioeszközök, főleg fejlhallgatok, de mikrofonokat és erősítőket is találtak. Lássuk, hogyan!

A kínai helyszín:

A brit helyszín:

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek