Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Királyi esküvőre szólnak a hamis meghívók

Királyi esküvőre szóló hamis meghívókat ajánlott megvásárlásra a The Mail újságírójának és egy Los Angeles-i szuvenír gyártónak egy férfi, azt állítva, hogy a Vilmos herceg és Kate Middleton áprilisi esküvőjére a meghívókat nyomtató cégnél dolgozik. Az eredeti készítő, a Barnard and Westwood képviselője közölte, hogy a férfi nem dolgozik náluk, ellenben vizsgálatot kezdeményeznek az ügyben, hogy kiderítsék, hogyan tudott az eredetivel gyakorlatilag megegyező hamisítványokat gyártatni.

Kép forrása: facebook.com/TheBritishMonarchy

A hamis invitációk állítólag egy apró egy apró eltérést mutatnak a hivatalos meghívókhoz képest: a pontozott vonalak felett a név helye még üres. A meghívottak nevét egyébként kézzel írják be az eredeti példányokba is.

A férfi 3200 dollárt kért az újságírótól a hamis meghívókért, hangsúlyozva, hogy további példányokat is tud szerezni, ha igény van rá…

0 Tovább

Azokon a napokon sem árt óvatosnak lenni

Már többször emlegettük itt a blogon (legutóbb például hegymászó karabinerek kapcsán), hogy nem kellene meglepődnünk, mert a kínaiak tényleg mindent hamisítanak, amire van kereslet.

Most éppen a HENT híroldalán olvasható cikk kapcsán jutottunk erre a gondolatra, amely szerint mintegy 2500 kartonnyi hamis Always egészségügyi betétet foglaltak le a napoban az ugandai hatóságok. Mondanunk sem kell, hogy a termék mennyire lehet higiénikus, és ilyenformán használata mennyire egészséges a nők számára...

A termék eredeti gyártója, a Procter & Gamble szerint egyébként az ugandai piacon forgalomba kerülő Always termékek minimum 40 százaléka (!) hamisítvány. A cég szerint a hamisítványokat mintapéldányok alapján, utángyártással készítik Kínában, de a hamisítási folyamatban importőrként és terjesztőként az ugandai kereskedők is közreműködnek...

Bár afrikai esetről szól a hír, mégis azt tanácsoljuk minden nőnek, hogy azokon a napokon csak megbízható helyeken vásárolt termékeket használjon a saját biztonsága érdekében.

1 Tovább

Mosószer hamisítókat fogtak a magyar vámosok

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói nyolcezer liter hamis mosószerre és a hamisítványt gyártó üzemre bukkantak hétvégén. A HENT beszámolója szerint az ismert márkára hasonlító készítményeket egy pécsi raktárban találták meg, míg egy békés megyei helyszínen rábukkantak a komplett gyártóüzemre is. a A NAV szerint elképzelhető, hogy a helyszínen gyártott hamisítványokból a boltokba is került.

Az üzemben az eredeti termék csomagolására hasonlító matricákat és flakonokat állítottak elő. A NAV nyomozói 3 millió forint értékben találtak flakonfújó gépeket és a mosószert a helyszínen. A hamisítványok gyártásával és forgalmazásával négy személyt gyanúsítanak.

Az m1 reggeli híradója közölt felvételeket a razziáról és a helyszínről.

A vonatkozó hír kb. 3:35-től látható.

0 Tovább

Jobb, ha vigyáznak az extrém sportok szerelmesei

Újabb bizonyítéka annak, hogy a hamisítók senkire és semmire nincsenek tekinettel, mindent utángyártanak, amire akár a legminimálisabb kereslet is mutatkozik. Ezúttal a hegymászó felszereléseket gyártó Petzl adott ki figyelmeztetést, miszerint az általa gyártott karabinerekből, biztosítókból, ereszkedő és mászó eszközökből fedeztek fel hamisítványokat. Talán mondanunk sem kell, hogy a hamisítványok közvetlen életveszélyt jelentenek a sportolókra...

0 Tovább

Vámvizsgálat és fotóművészet találkozása

Taryn Simon fotográfus tavaly öt teljes napot töltött a New York-i John F Kennedy Nemzetközi repülőtéren, ahol napi 24 órában fényképezte a vámellenőrzéseken talált árucikkeket. A projekt eredménye 1075 darab fotó, amely az utasoktól elkobzott, illetve a küldött-fogadott csomagok átvizsgálása során lefoglalt tiltott terméket mutat be.

A képeken dohányáru, alkohol, drogok, állati testrészek, gyógyszerek, szteroidok, ékszerek, kalózlemezek, hamis ruházati cikkek láthatók, amelyeket ugyan a kontextusból kiragadott a művész, de mégis megmutatják az amerikai valóság egy újabb szeletét...

A fotókból Contraband címmel album is készült, amelyben online lapozgatni ugyan nem tudunk, de a New York Times oldalán kaphatunk némi ízelítőt a sorozatból, míg a Wired beszámolóján keresztül a művésznő egyéb munkáiba is bepillanthatunk.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek