Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Anyacsavar a memóriakártya helyén

Múlt heti utolsó bejegyzésünk után egy poszt erejéig megmaradunk a műszaki cikkeknél, mert olyasvalamit találtunk, ami mellett nem tudunk elmenni szó nélkül. A képen látható, kínai gyártmányú külső memóriát egy orosz fogyasztó vásárolta, abban a reményben, hogy az 500 GB kapacitással megfelelő eszközt szerez adatai tárolásához.

Amikor azonban felmásolt rá egy 1,5 gigabájt méretű filmet, meglepődve tapasztalta, hogy az anyagnak csak az utolsó néhány perce került rá az adathordozóra. Számítógépes szakember lévén gyorsan szétszedte a Samsung márkajelzéssel ellátott eszközt, amikor is meglepve tapasztalta, hogy az 500 gigás memóriakártya helyén egy 128 megabájtos adathordozó, továbbá a megfelelő súly biztosítása érdekében két nagyméretű anyacsavar (!) található.

További trükkje a külső vinyónak, hogy látszólag képes volt 128 megabájtnál nagyobb adatmennyiség befogadására: engedte felmásolni a fájlokat, majd mikor az adathordozó megtelt, részben felülírta a már meglévő fájlokat, mindenből csak egy töredéket tartva meg, hogy a látszat meglegyen...

0 Tovább

Rendőrök mellett üzletelnek a kalózszoftverrel Mexikóban

A nyílt utcán zajlik a kalózszoftverek értékesítése Mexikóban. A Bloomberg által készített videóriportban láthatjuk, ahogy az illegális kereskedők egymás hegyén-hátán álldogálva kínálják a nejlon tasakba csomagolt legújabb programokat, és egy percig nem tartanak a hatóságok vigyázó szemétől.

A riport szerint az üzlet igen jövedelmező. A kereskedők ingyen töltik le a kalózszoftvereket a netről (ez Mexikóban nem illegális), majd lemezre kiírva, becsomagolva kínálják a potenciális vevőiknek (ez már illegális lenne). A kereskedők szerint bőven van kereslet: vevőik folyamatosan a legfrissebb kiadásokat keresik. Jobb napokon több mint 200 dollárt is megkeresnek, ebből még a helypénz kifizetése után is jelentős hasznuk marad...

A világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő BSA szerint tízből hat Mexikóban eladott szoftver kalózpéldány. Ez az érték évi 600 millió dolláros veszteséget okoz a jogtulajdonosoknak.

0 Tovább

Hallo? Pandora?

Múlt heti autós gyűjtésünk után most a hamis mobiltelefonokból szemezgetünk kicsit. Találtunk példát klasszikus hamisításra, azaz a forma és védjegy teljes körű másolására és olyan újításokra is, amire tényleg csak a kínai utángyártók képesek.

1. Sorakoznak a hamis iPhone-ok

2. Nahát, újít az Apple?

0 Tovább

Erőtlen szuperhősök és csúf hercegkisaasszonyok

Kínai játékhamisítványokat találtunk csokorba szedve az egyik internetes oldalon. Mint a hamisítványok többségén, itt is jellemző a rossz angolság, a rosszul betűzött név, elírás - mintha csak bemutató anyagként szolgálna: ilyen a hamisítvány. Nem csupán ez a gond ezekkel, hanem az is, hogy ki tudja, milyen festékkel, milyen anyagokból készülnek, egy napnál tovább tartanak-e, arról nem is beszélve, vajon nem ártalmasak-e a gyerekek egészségére?

Transformer a jéghegy ellen...

0 Tovább

12 keréken gurul Villám McQueen

Akartok látni valami retteneteset? Most bukkantunk rá erre a videóra, amelyben a készítő két, feltehetőleg kínai gyártmányú Villám McQueen játékot mutat be. A Disney/Pixar rajzfilmből megismert mesehőst az egyik esetben a csomagoláson feltüntetettel ellentétben Rust-eze-nek hívják és szörnyű villogással kísérve borzasztó hangokat ad ki. A másiknak nem látszik pontosan a neve és a versenyszáma, de négyszer három keréken gurul és ismételten rettenetes zajt bocsát ki.

Egyértelmű hamisítványok, amelyek veszélyesek lehetnek a gyerekekre. Másrészt az ilyen zajos játékok minden szülő rémálmai lehetnének...

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek