Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kalózokhoz a kalózok ellen!

Első pillantásra szokatlan nyereményjátékot indított közösségi oldalán a BSA Australia: hagyományosan a kalózok paradicsomának számító karib-tengeri utat sorsol azok között, akik kitöltik kalózkodás elleni kvízét. A világ legnagyobb szoftvergyártóit képviselő Business Software Alliance (BSA) ausztráliai kirendeltsége szerint a kampány célja, hogy informálja a fogyasztókat a kalózkodás veszélyeiről, továbbá arra ösztönözze őket, hogy jelentsék, ha munkahelyükön illegális szoftverhasználatot gyanítanak.

A kvíz kitöltőinek néhány nem túl bonyolult kérdésre kell válaszolniuk: mit gondolnak a kalózkodásról (a válaszlehetőségek a "diákként még rendben van, de ha dolgozol, akkor már nem"-től a "kalózkodás bűncselekmény"-ig terjednek); véleményük szerint a kalózkodás hozzájárul-e álláshelyek megszűnéséhez, biztonságos-e kalózszoftver használni, és, hogy a digitális és szoftver innováció segítheti-e Ausztrália gazdaságát. Utolsó kérdésként rákérdeznek, a válaszadó szerint használ-e munkahelye licence nélküli programokat.

A kvíz végén a játékosoknak meg kell adniuk elérhetőségüket, majd az applikáció a figyelmükbe ajánlja a BSA jutalmazási programját. Ez utóbbi keretében a jogvédő szervezet 5000 dolláros nyomravezetői díjat ajánl azon bejelentőknek, akik érdemi, hasznos és pontos információkkal szolgálnak cégek illegális szoftverhasználatáról.

A játék szeptember végéig fut. A kvíz kitöltői között a szervezet egy kétszemélyes utat sorsol ki, amelyet 2000 dollár összegű költőpénzzel is megtold. A BSA Australia Facebook oldalának (amelyen látszik, hogy nem rég hozták létre) a poszt írásának időpontjában 189 követője van. Kíváncsiak vagyunk, a játék mennyire tudja ezt megdobni.

0 Tovább

Kínában már kapható az 5-ös "iPhone"

Egyes pletykák szerint talán szeptember végére várható, hogy az Apple forgalomba hozza legújabb készülékét, az 5-ös számot viselő iPhone-t. A mobiltechnológia iránt érdeklődők kiszivárgott dizájnterveket már láthatták a neten, a valódi specifikációkra azonban a többségnek még várnia kell. Nem úgy a kínaiaknak! A helyi hamisítók ugyanis már piacra dobták a maguk verzióját.

A hamis iPhone 5 első pillantásra alapvetően azokat a bizonyos formatervezése irányokat követi, amelyeket a fentebb jelölt linken is láthatunk. A hamisított okosmobil alig 7 mm vékony, amelyhez képest hivatalos elődje a maga 9,3 mm-es vastagságával nagynak hat. A látványtervek és a hamisítvány között a Home gomb megjelenése jelent látványosabb különbséget: a hamisítványon megtartották a kör formát, míg a terveken megnyújtották a gomb helyét. A hamisítvány egyébként a megszokott iPhone fekete kivitelben, a szokásos oldalgombokkal és irányító panelekkel készült.

0 Tovább

Ötből kettő ál-Apple boltot már kiiktattak

Egy Kínában élő amerikai blogger bejegyzésétől volt hangos a múlt hét folyamán a számítógépes és mobilkütyük iránt is érdeklődő sajtó. Az ázsiai országban nem csak az Apple termékeket, de az üzleteket is hamisítják - fedte fel az író. Mi is megírtuk, hogy Kunming városában hamis Apple üzletek működnek, amelyet a BirdAbroad néven publikáló blogger alaposan dokumentált is.

A bejegyzés akkora port kavart, hogy a kínai hatóságok jobbnak látták azonnal vizsgálatot indítani az ügyben. A városban összesen öt ál-Apple boltot azonosítottak. Ezek közül kettőt már be is zártak, mivel nem volt működési engedélyük. Három esetében nem történt intézkedés, ezek ugyanis bár nem hivatalos szaküzletek, termékeik eredetiek, ráadásul van engedélyük kereskedelmi tevékenység folytatására.

0 Tovább

Nem csak a terméket, a boltot is hamisítják

Az amerikai Apple egyelőre igen szerény piaci jelenléttel bír Kínában, ám míg az almás cég az expanziós stratégiáját fontolgatja, a helyi vállalkozók a piaci igényeket kihasználva megnyitják a maguk Apple boltját... a hamisat.

Apple Store vagy Apple Stoer? A név sokat elárul...

0 Tovább

Konténerben varrták a hamisítványokat! FOTÓK!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai gyakorlatilag egy komplett hamisító-üzemet találtak két lealakatolt konténerben Budapesten, a kőbányai Ganz telepen. Az egyik konténerben 10 millió 200 ezer forintot érő hamis ruhanemű került elő, míg a másik konténerben rábukkantak a hamisításhoz használt kellékekre. Az eszközök között digitális varrógép, címkéző készülék, 19 védett márkajelzés szitanyomó sablonja, továbbá ruhacímkék szerepeltek. Ezeket a NAV lefoglalta.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek