Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

TOP 10: a leggyakrabban lefoglalt hamisítványok

Az Egyesült Államok hatósági szervei január folyamán hozták nyilvánosságra éves jelentésüket hamisítás elleni tevékenységükről. (Részletek ITT.) Ennek alapján a CNN Money készített egy érdekes összeállítást a leggyakrabban előkerült hamis termékekről. Lássuk, melyek ezek!

1. Elektronikai termékek

A hatóságok leggyakrabban okostelefonokat, táblagépeket, DVD- és Mp3 lejátszókat foglaltak le. Ezek közül néhány egyértelmű hamisítványnak bizonyult, pl. az a táblagép, amely Android rendszeren futott, mások azonban igen megtévesztő darabok voltak.

Lefoglalások értéke: 39 millió $

Kereskedelmi érték: 101,2 millió $

Részarány: 22%

2. Cipők

A lábbelik hamisítás a sportcipőktől a trendi és luxus darabokig terjed. Többnyire hamis Nike cipők esetében intézkedtek a szakértők, de nem egy Christian Louboutin vagy Jimmy Choo utánzat is előkerült, amelyek bolti ára eléri a 600 dollárt.

Lefoglalások értéke: 25,3 millió $

Kereskedelmi érték: 97 millió $

Részarány: 14%

3. Gyógyszerek

A fogyasztókra nézve talán a legveszélyesebb termékcsoport. Hatásuk és minőségük kétséges, összetételük bizonytalan. Az esetek többségében előkerült Viagra hamisítványokban téglaport, lisztet és gipszet is kimutattak a laborvizsgálatok.

Lefoglalások értéke: 16,9 millió $

Kereskedelmi érték: 25,2 millió $

Részarány: 9%

4. CD, DVD

A digitális formátum térhódítása ellenére még mindig több mint gyakori a fizikai hordozók illegális másolása, amelyek ráadásul egyre jobb minőségben készülnek. A kalózkínálat az aktuális sikerfilmektől a klasszikusokig terjed.

Lefoglalások értéke: 15,6 millió $

Kereskedelmi érték: 35 millió $

Részarány: 9%

5. Ruházat

Minden márkás ruhaneműt hamisítanak ugyan, mégis többnyire hamis farmerek és sportruházati cikkek kerülnek elő. Ezek többnyire Kínában készülnek, ahol nem okoz különösebb nehézséget a megtévesztő darabok előállítása, hiszen az eredeti márkák ruháit is ott varrják.

Lefoglalások értéke: 14,8 millió $

Kereskedelmi érték: 126 millió $

Részarány: 8%

1 Tovább

Viszlát 2011!

Év végén mindenki összegez kicsit, aztán előre tekint. Mi sem akarunk kilógni a sorból, úgyhogy megnéztük, mely írásainkra voltatok a legtöbben kíváncsiak. Először is azonban szeretnénk megköszönni az érdeklődését annak a több mint 190 ezer látogatónak, aki az idén kíváncsi volt ránk: KÖSZÖNJÜK! És most lássuk, idén mely tíz írásunkat olvastátok a legtöbben. Figyelem, visszaszámolunk!

10. Tudom, mit töltöttél le!

A YouHaveDownloaded.com fejlesztői egy olyan adatbázist építenek, amely listáz minden egyes nyilvános letöltést, azaz azokét, akik titkosítással nem gondoskodnak IP-címűk anonimitásáról. A saját IP-címünkön zajló kalózforgalmat, sőt másokét is ellenőrizhetjük.

9. Hogyan ismerjük fel a hamis kézitáskát?

Hasznos tanácsok a hamis táskák azonosításához: mindig figyeljetek az értékesítési és származási helyre, az árra és a kidolgozottságra!

8. Zebrát hamisítottak Ukrajnában!

Turistalátványosságként hirdették az ukrán zebrát, amely valójában egy fekete festékkel csíkozott fehér ló volt... A hatóságok állatkínzás gyanújával indítottak eljárást.

0 Tovább

Karácsonyi üdvözlet a hatóságoktól

Nem kívánt karácsonyi ajándékot kaptak az illegális kereskedők Leicestershire-ben a hatóságoktól, miután bezúzták hamis árucikkeik tárolására használt járművüket.

A brit ellenőrök egy helyi piacon tartottak razziát, amelynek eredményeként két helyszínen 225 ezer font értékű hamisítványt foglaltak le, köztük hamis Rolex órákat, és három kereskedőt őrizetbe vettek. A piac környékén átvizsgálták a szóban forgó kisteherautót is, amelyben további 45 ezer font értékű hamis ruházati cikket, köztük hamis Adidas és Nike márkajelzésű termékeket találtak. 

A hatóságok a szükséges eljárások lefolytatását követően úgy döntöttek, afféle elő-karácsonyi ajándékként a hamisítóknak, megsemmisítik a járművet. A bezúzásról készült videót is közzétették, elrettentésül a potenciális jogsértők számára. Nem szép látvány.

Az akció során a járműben talált hamis ruhaneműket nem fogják megsemmisíteni, hanem a jogsértő címkézés eltávolítása után non-profit szervezetek közvetítésével rászorulóknak ajánlják fel.

(Via: Leicestershire Constabulary)

0 Tovább

Miről ismerjük fel a hamis fejhallgatót?

Ma egy oktató videóval készültünk, amit a legnagyobb videómegosztón találtunk, és ami segít eligazodni a hamis fejhallgatók világában. Egészen pontosan egy Sony márkajelzéssel ellátott fejhallgató esetében veszi végig, melyek azok az apró kis jelek, amelyek utalnak arra, hogy a termék nem eredeti. Ami azt illeti a videó anyaga alapján a hamisítvány elég meggyőző, és ha nem tudjuk, mit keressünk, igen nehéz lenne megmondani, az eszköz eredeti-e vagy sem.

Az olcsó ár és a gyenge minőségű csomagolás ennek a terméknek az esetében is jó indikátor. Az útmutató rendben van, bár állítólag csak egy fénymásolat. A fejhallgatóhoz járt védőtasak, de a Sony jelzés már hibásan van rajta.

Magán a fejhallgatón már nehezebb észre venni a különbségeket. Talán az egyik legjobb jelzés a fejpánt részen az anyag gyűrődése (az eredetin a belső oldalon sem gyűrődik meg az anyag), illetve az dudor a pánt ívében, ami az eredetin biztos nincs meg. A másik jó jel a fülrész oldalára helyezett "for Digital" címke - ahogy a videóban is elhangzik, a Sony minőség ellenőrei biztos nem engednek át a rostán egy olyan terméket, amin lóg a címkézés...

3 Tovább

10 hétköznapi termék, amiről nem gondolnád, hogy hamisítják

A Smart Money portál összeállítását osztjuk ma meg veletek, amely olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket összegez, amelyről alapvetően nem gondolnánk, hogy hamisítják, és mégis. A nagyon népszerű, trendi, illetve alapvetően drága termékek hamisításán nem lepődik már meg senki, a szakértők szerint azonban mindenből készül utánzat, amire valaha védjegy, márkanév került, és erre viszont nem vagyunk felkészülve.

Míg ugyanis egy alapvetően drága termék esetében, ha az ár túl alacsony, akkor az már jó indikátora lehet annak, hogy hamisítvánnyal van dolgunk. De olyan cikk esetében, mint a sampon, ha az ár a szokottnál kedvezőbb, inkább úgy véljük, promócióról lehet szó. Mégis, az ilyen termékek esetében is leginkább ránk, fogyasztókra hárul a feladat, hogy a hamisítást észrevegyük, és így a gyanús terméket ne vegyük meg. A hamisítványok kiszűrése sosem egyszerű, de itt is van néhány árulkodó jel, ami segíthet: ha a címkézés, csomagolás hibásnak tűnik, a vonalkód rossz helyen van feltüntetve, ha az íz, szag, állag kicsit is eltér a megszokottól, ne vásároljunk! Akkor most lássuk a listát!

1. Illatszerek

Nem csak a dizájner parfümöket, de "megfizethetőbb" árú illatokat is hamisítják. Ezek jobb esetben csak fel vannak vizezve, rosszabb esetben fagyállót, tisztítószereket, vizeletet is tartalmazhatnak.

2. Játékok

Gyenge minőségű alapanyagok, nem ritkán mérgező összetevők jellemzik ezeket. Óvjuk gyermekeinket azoktól a játékoktól, amelyek biztonságosságát soha senki nem vizsgálta be!

3. Sampon

Ahogy az illatszerek esetében, úgy a samponok esetében sem csak a divatos szalonokban használt termékeket hamisítják. Ahogy a lista első eleme esetében, úgy itt is állnak a jellemzők: kicsit több víz, kicsit több vegyi anyag, kicsit kevesebb haj…

4. Méz

Ez az ünnepek közeledtével különösen aktuális. Legjellemzőbben a méz alap anyagával van a baj, mondjuk vegyes virággal dúsítják az akácot. Ám laborvizsgálatok során antibiotikumot, sőt jelentős ólomtartalmat is kimutatták már hamisított mézben.

3 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek